Stroganina to jedna z tradycyjnych potraw rdzennych ludów północnych Eurazji, Ameryki Północnej i Grenlandii. Przygotuj plasterek świeżo mrożonego, ale dobrze zamrożonego mięsa lub ryb.

Mięso lub ryby pokrojono w frytki, podano do stołu i zjadłem na surowo. Ze stroganiną zwykle podawano Makanin, w najprostszej wersji, może to być sól, zmieszana z mieloną czernią i / lub czerwonym pieprzem lub dowolnym ostrym sosem, na przykład z czosnkiem pomidorowym.

Jak zrobić ryby strunowe?

Mieszkańcy skrajnej Północy, północnych regionów Syberii i Dalekiego Wschodu, z reguły uczą się od starszych, aby prawidłowo przygotować stroganinę. Nasz artykuł jest do końca.

Klasyczna receptura strogany z ryb jest prosta.

Przygotowanie

W przypadku mrożonego tuszy rybiej płetwy są odcinane, a skóra usuwana. Ryby są przygniatane do deski za głowę i trzymając ogon za rękę w pozycji stojącej, usuwają wióry z mięsa za pomocą ostrego noża.

Jakiego rodzaju ryby robią stroganina?

Do przygotowania ryb stroganina wykorzystaj różnorodne morskie i słodkowodne gatunki ryb, które znajdują się w wodzie w terenie. Najsmaczniejsza strogana pochodzi z czerwona ryba : sieja i inne łososie (muksun, nelma, chir, omul północny, różowy łosoś, pstrąg, itp.).

Ogólne zasady bezpiecznego przygotowywania stroganów rybnych

Aby zapobiec infekcji przez szkodliwe mikroorganizmy, ryby powinny być dobrze rozwinięte. Na przykład tusza ryb o masie około 2 kg powinna zostać zamrożona w temperaturze -18 ° C przez 72 godziny (w temperaturze -30 ° C przez co najmniej 2 dni). Gotuj stroganinę na czystych, oddzielnych deskach za pomocą czystych ostrych noży. Ryby rzeczne (szczególnie z niektórych określonych zbiorników wodnych) są bardziej niebezpieczne do gotowania takich potraw niż ryby morskie. Wybierając ryby, bądź ostrożny.

Możesz ugotować stroganinę nie tylko na skrajnej północy, ale także w cieplejszych pomieszczeniach z nowoczesną wydajną lodówką lub zamrażarką. Smaczną i przydatną stroganinę można przygotować z makreli lub z pelamidu, na ogół z makreli (makreli i innych).

Powiedz, jak ugotować plaster makrela lub łososia w warunkach miejskich w mieście.

Z reguły w większości obszarów przestrzeni poradzieckiej ryby morskie (i łosoś) sprzedawane są w postaci zamrożonej. My jednak nie wiemy, w jakiej temperaturze i jak długo był przechowywany, więc po prostu staramy się wybrać najlepszy rodzaj ryby. Przynosimy ryby do domu, do kontroli profilaktycznego pro-frost, umieszczamy go w komorze zamrażarki w lodówce lub w zamrażarce. Utrzymujemy rybę we właściwej temperaturze przez wymagany czas (przeczytaj powyżej ogólne zasady bezpiecznego gotowania).

Przygotowanie

Z mrożonym tuszy rybim odcinamy płetwy i usuwamy skórę w klasyczny sposób (patrz wyżej). Jeśli skóra jest źle usunięta, lekko ją pociąć wzdłuż i usunąć paski. Pochylając głowę tuszy po desce do krojenia, usuwamy wióry nożem.

Warianty sosów (makanina) do kapusty z makreli:

  • ostry pomidor (pasta pomidorowa + ostra papryka czerwona + posiekany czosnek);
  • olejowo-octowa-musztarda (olej roślinny, ocet owocowy lub naturalny stół, gotowa musztarda + czosnek i przyprawy mielone);
  • w stylu latynoamerykańskim (pasta z awokado, pasta pomidorowa, sok z cytryny, gorący chili, czosnek);
  • w stylu panazjatyckim (sok z limonki, sos sojowy, gorąca czerwona papryka, mielone nasiona kolendry, anyż, koper włoski + sok z limonki, starty świeży korzeń imbiru i czosnek).

Zrobić sosy, dostosowane do Twojego gustu.

Prosta rosyjska musztarda i / lub chrzan będą dobrze pasować do strogan z ryb.

Zwykła stroganina podawana do wódki, nalewki z jagód gorzkich lub innych mocnych napojów. stroganina z ryby2 Możesz również zaoferować swoje ulubione koktajle z północnego smakosza dla smakoszy:

  • "Niedźwiedź polarny" (wódka z szampanem);
  • "Brązowy Niedźwiedź" (koniak z szampanem);
  • "Northern Lights" (alkohol spożywczy z szampanem).
  • Po tak wspaniałym posiłku możesz mieć ochotę ugotować drugą porcję stroganiny, ale nie zawsze tak jest i nie wszyscy dobrze sobie radzą. Następnie łobuziak przygotowuje ruban, czyli kawałki ryby, które są drobno leżące na desce, z siekierą kuchenną-siekierą. Służąc do rubane, możesz nie tylko wódkę i wspaniałe koktajle (patrz wyżej), ale także mieszankę tych koktajli, zwaną "Kiss of Aelita". Nie przesadzaj z alkoholem, zażyj tabletkę aspiryny przed snem, przygotuj solankę i piwo na rano.