Rozstępy po porodzie są powodem do niepokoju dla większości młodych matek. Pojawiają się na brzuchu, klatce piersiowej, biodra i pośladki. Rozważmy to zjawisko bardziej szczegółowo, zidentyfikujmy przyczyny powstawania, dowiedzmy się, jak usunąć rozstępy po porodzie, nazywając metody pozbycia się tej kosmetycznej wady.

Czy rozstępy pojawiają się po dostawie?

Rozstępy po ciąży nie pojawiają się u wszystkich nowo matek. Jednak około 50% kobiet odnotowuje swój wygląd. Ze względu na swoją strukturę są podobne do blizn, mogą być białe, czerwonawe i częściej znajdują się w okolicy brzucha i klatki piersiowej. Natychmiast, te narządy w okresie noszenia dziecka znacznie zwiększają rozmiar. W medycynie nazywa się je stria. Rozstępy na klatce piersiowej po porodzie powstają w związku z początkiem procesu laktacji, wzrost gruczołu w rozmiarze.

Dlaczego rozstępy pojawiają się po dostawie?

Rozstępy na ciele po porodzie - konsekwencje zmian wielkości poszczególnych narządów. W obszarze przerzedzania się skóry, głęboko w tkankach, znajdują się wewnętrzne łzy. Bezpośrednio te obszary są zastępowane czasem przez tkankę łączną. W rezultacie na powierzchni skóry powstaje defekt. Zgodnie z jego składem rozstępy po porodzie nie różnią się od blizn. Oprócz zwiększania obciążenia skóry podczas ciąży, istnieją czynniki predysponujące, które zwiększają prawdopodobieństwo powstawania rozstępów. Wśród nich są:

 • niedostateczne przyjmowanie witamin;
 • czynnik dziedziczny - istnieją antygeny zgodności tkankowej zaangażowane w syntezę niestabilnego kolagenu;
 • Brak selenu i miedzi, które biorą udział w syntezie kolagenu.

Czy rozstępy mijają po porodzie?

Po urodzeniu znikają rozstępy, jeśli są to drobne i płytkie, wąskie zmiany skórne. Większość młodych matek wymaga specjalnej terapii, stosowania leków, przejścia procedur. Tylko w ten sposób można wyeliminować rozstępy po porodzie i przywrócić skórze pierwotną postać. Oddzielne struny znikają same, a dzieje się to rzadko.

Co zrobić z rozstępami po porodzie?

Pytanie o to, jak usunąć rozstępy, brzmi z ust prawie co drugiej matki. Lekarze nie mogą udzielić uniwersalnej porady, ponieważ każda sytuacja jest indywidualna. Przy wyborze techniki i metody leczenia, która usuwa rozstępy na nogach po porodzie, specjalista bierze pod uwagę stopień naruszenia, nasilenie wad kosmetycznych - liczbę rozstępów, ich położenie, głębokość, rozmiar. Dopiero po zaproponowaniu analizy skuteczna metoda eliminacji. Wśród najczęstszych:

 • terapia lokalna - maści, oleje, kremy do pielęgnacji skóry;
 • obróbka sprzętu - wtrysk, wykorzystanie lasera;
 • użycie środków ludowych.
растяжки после беременности

Czy mogę pozbyć się rozstępów po porodzie?

Odpowiadając na tego rodzaju pytania, lekarze zwracają uwagę na kobiety w momencie rozpoczęcia terapii. Jeśli mówimy o tym, czy rozstępy są usuwane po porodzie, gdy leczenie rozpoczyna się po 1-2 miesiącach, wówczas prawdopodobieństwo ich zniknięcia przy stosowaniu wyłącznie kremów, olejków jest niewielkie. W takich przypadkach wymagane są metody sprzętowe, które usuwają rozstępy na biodrach po porodzie. Warto zauważyć, że takie procedury medyczne dają możliwość osiągnięcia doskonałego efektu kosmetycznego. Ludzie to pomagają ją wzmocnić.

Krem do rozstępów po porodzie

Jednym z dostępnych i skutecznych sposobów pozbycia się rozstępów jest krem ​​z rozstępów po ciąży. Użyj go jako leku zapobiegawczego i jest zalecany w czasie ciąży. Wybierając takie narzędzie, musisz przestrzegać następujących zasad:

 • kompozycja powinna zawierać wyłącznie naturalne składniki, które zwiększają elastyczność skóry - elastyny ​​i kolagenu;
 • środek leczniczy nie powinien wywoływać skutków ubocznych;
 • producent musi być znaną marką handlową, sprawdzoną i zatwierdzoną przez dermatologów.

Wśród istniejących przygotowań tej grupy można zauważyć:

 1. Cream Mama Comfort - przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. W swoim składzie zawiera kwas hialuronowy , reguluje równowagę wodno-tłuszczową. Wyciąg z kasztanowca stymuluje krążenie krwi, ekstrakt z oleju - nasyca kwasami tłuszczowymi, zwiększając elastyczność skóry.
 2. 9 miesięcy - złożony produkt kosmetyczny, w tym składniki przeciw rozstępom. Pomaga zapobiegać istniejącym rozstępom i je zmniejszać.
 3. Mustella. Ma podwójne działanie - koryguje dostępne rozstępy, zapobiega pojawianiu się nowych.
 4. Kremowy Pregnacare. Aloes jest obecny w produkcie leczniczym, pantenol , alantoina, ekstrakt z nagietka. Składniki te doskonale nawilżają skórę, pobudzając jej regenerację na głębokim poziomie.
растяжки на теле после родов

Olej z rozstępów

Często kobiety po urodzeniu dziecka zastanawiają się, jak rozjaśnić rozstępy po porodzie i sprawić, by były mniej zauważalne. Doskonałym narzędziem do tych celów jest naturalny olej. Nawilża skórę, dzięki czemu są bardziej rozciągliwe, redukując rozstępy. Spośród naturalnych olejków odpowiednich do eliminacji rozstępów warto zwrócić uwagę na:

 1. Oliwa z oliwek - doskonałe narzędzie jako składnik żywności, może być stosowana do zapobiegania rozstępom, ich eliminacji. Kwas oleinowy jest doskonałym narzędziem w walce z rozstępami. Podając głębokie warstwy, zapobiega pojawianiu się nowych wad na skórze, zmniejszając rozstępy na brzuchu po porodzie.
 2. Olej rokitnikowy - kwasy linolenowe i lenolowe tego naturalnego składnika, doskonale zwiększają elastyczność skóry, jej elastyczność. Również w kompozycji znajdują się karoteny, substancje bioaktywne, które usprawniają procesy regeneracji skóry.
 3. Olej migdałowy. W kompozycji znajdują się witaminy, takie jak A, E, B, które pozytywnie wpływają na odzyskiwanie komórek naskórka. Zawarte mikroelementy stymulują syntezę kolagenu, przywracając równowagę wodno-lipidową.

Oprócz naturalnych olejków, matka może również używać specjalnych leków, które usuwają rozstępy na brzuchu po ciąży. Wśród popularnych oznacza:

 1. Weleda. Utrzymuje strukturę mięśniową skóry tonizując ją, poprawiając rozciągliwość górnych warstw. Podstawą oleju są tłuszcze roślinne z kiełków pszenicy, z dodatkiem wyciągu z kwiatów arniki, migdałów. Te składniki poprawiają metabolizm w tkankach, pozwalając pozbyć się defektów kosmetycznych.
 2. Olej Johnsons Baby - często używany przez matki podczas noszenia dziecka, może być stosowany w okresie poporodowym. Poprawiając procesy mikrokrążenia, aktualizowana jest struktura komórek skóry. Olej można łączyć z naturalnymi składnikami, aby poprawić efekt.

Środki folk dla rozstępów po porodzie

Ten rodzaj terapii jest aktywnie wykorzystywany przez matki. Bezpośrednie środki ludowe na rozstępy po porodzie pomagają zmniejszyć rozmiar i liczbę rozstępów, wykluczając pojawienie się nowych. Wśród skutecznych receptur należy wyróżnić następujące.

Naturalny olej z rozstępów

Składniki:

 • oliwa z oliwek - 100 ml;
 • olej jojoba - 1 łyżka. łyżka;
 • olejek różany - 15 kropli.

Przygotowanie, wykorzystanie:

 1. Wymieszaj składniki.
 2. Nakładaj na obszar uszkodzenia skóry 3-5 razy dziennie, aż do uzyskania efektu.

Skuteczny krem ​​z rozstępów

Składniki:

 • olej kokosowy - 50 ml;
 • oliwa z oliwek - 50 ml;
 • masło kakaowe - 50 ml;
 • witamina E - 10 ml.

Przygotowanie, wykorzystanie:

 1. Wymieszaj składniki aż będą gładkie.
 2. Otrzymany krem ​​nakłada się na rozstępy do 5 razy dziennie.
после родов растяжки исчезают

Mezoterapia z rozstępów

Korekta rozstępów po porodzie jest możliwa za pomocą mezoterapii. Takie leczenie obejmuje wstrzykiwanie podskórne. Ich skład dobierany jest indywidualnie, zależnie od stopnia zakłócenia, głębokości rozstępów i ich lokalizacji. Zabieg usuwania rozstępów po porodzie przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów za pomocą strzykawki. To narzędzie może kontrolować głębokość włożenia igły i dawkowania leku.

Skład danych wejściowych może być inny. Często dla takich zastrzyków podskórnych należy stosować:

 • kolagen;
 • witaminy E, A;
 • enzymy;
 • składniki roślinne;
 • aminokwasy;
 • ekstrakty z roślin.

Laserowe odnawianie rozstępów

Mówiąc o tym, jak pozbyć się rozstępów po porodzie na zawsze, lekarze wśród skutecznych metod podkreślają leczenie rozstępów za pomocą lasera. Ta manipulacja pozwala maksymalnie usunąć rozstępy. Po zabiegu są prawie niewidoczne, nie dostarczają kobiecie estetycznego dyskomfortu. Istnieją 3 rodzaje laserowe nawierzchnie , który jest używany do leczenia rozstępów:

 1. Fractional - służy do usuwania rozstępów na dowolnej części ciała (klatka piersiowa, brzuch, ramiona, nogi). Stosowana jest cienka dysza, więc efekt występuje punktowo.
 2. Tonal (laser dwutlenku węgla). Używany do głębokich rozstępów. Ta sama technika pomaga pozbyć się blizn pooperacyjnych.
 3. Laserowe podnoszenie. Pomaga przywrócić wzbogaconą warstwę naskórka, dając komórkom elastyczność. Służy do usuwania rozstępów na biodrach, pośladkach.