Nasza ulubiona aromatyczna jagoda jest nie tylko smaczna, ale także niezwykle przydatna: oprócz witaminy C zawiera wiele istotnych pierwiastków śladowych, przeciwutleniaczy, witamin A, E, P i grupy B, włókno , pektyny, kwasy organiczne, a także manganu, żelaza, potasu, fosforu, jodu.

Regularne spożywanie truskawek poprawia pracę serca i wzroku, pomaga zmniejszyć poziom cukru we krwi i "szkodliwy" cholesterol, wzmacnia układ odpornościowy, a sok truskawkowy ma skłonność do rozpuszczania kamieni w przewodach żółciowych.

Jednak dla wielu główną zaletą truskawek stała się umiejętność zwalczania dodatkowych kilogramów.

Ale czy rzeczywiście tak jest i czy truskawka naprawdę przyczynia się do utraty wagi - czytaj dalej.

Schudnij z truskawkami

Kwestia utraty wagi staje się coraz ważniejsza każdego roku, nie bez powodu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, zwracając uwagę na to, że każdego roku na całym świecie liczba osób z nadwagą wzrasta średnio o 4%. Wśród krajów, w których grupa osób otyłych gwałtownie rośnie, od ponad 10 lat włącza się Rosję i Ukrainę.

Ale to tutaj można wykorzystać zbiory lokalnych ogrodów i ogrodów warzywnych dla dobra zdrowia, w szczególności do pracy nad figurą, ciesząc się truskawką z przyjemnością - niskokaloryczną jagodą i zaskakująco przydatną.

Rzeczywiście, przyczynia się do utraty wagi, ale proces odchudzania z truskawkami powinien być przeprowadzony spokojnie i celowo, jeśli naprawdę chcesz osiągnąć pożądany rezultat.

Korzyści płynące z truskawek dla utraty wagi są oczywiste, ponieważ mają niewielki wpływ moczopędny i pomagają w rozkładzie tłuszczu, a także poprawiają funkcjonowanie przewodu pokarmowego, uwalniając jelita od szkodliwych "blokad".

Możesz spożywać truskawki o każdej porze dnia, zarówno świeże, jak iw różnych deserach, zimnych zupach. Ale wielu odchudzających się nie ma wątpliwości, czy można jeść truskawki, a wieczorem tracić na wadze, czy to zaszkodzi ciału.

użyj truskawek do utraty wagi

Jak potwierdza praktyka, truskawki nie są przeciwwskazane na noc, zwłaszcza że odnoszą się do energochłonnych jagód, to znaczy, że kalorie do ich trawienia zużywają się bardziej niż same.

Truskawki, zjedzone w nocy z utratą wagi, niewątpliwie przyniosą korzyści ciału i uleczą go nawet podczas snu.

Jednak ci, którzy cierpią na zwiększoną kwasowość żołądka, nie powinni być zabierani "truskawkami" w dzień iw nocy. Zachowaj ostrożność podczas używania truskawki i alergie.