Co robić w przypadku awitaminozy wiosną - pytanie nie jest bezczynne. Wielu ludzi po zimie doświadcza zmęczenia, przewlekłego zmęczenia, są ścigani przez apatię i depresja . Wszystko to jest oznaką braku witamin, ale to zjawisko można i trzeba zwalczać.

Jak radzić sobie z awitaminozą wiosną?

  1. Konieczna jest zmiana diety: zwiększenie ilości produktów białkowych, produktów mlecznych i, co najważniejsze, warzyw i owoców.
  2. Zwróć uwagę na świeże warzywa - jest bardzo bogaty w witaminy.
  3. Używaj porośniętych ziaren w żywności - jest to również magazyn witamin i minerałów.
  4. Kup mrożone jagody i ugotuj je kompoty witaminowe. Dzięki szybkiemu zamrożeniu wszystkie witaminy są w nich przechowywane, więc korzyści z takich domowych napojów będą ogromne.
  5. Warzywa najlepiej gotować na parze - podczas gotowania, a nawet więcej, niektóre witaminy mogą zostać zniszczone.
  6. Używaj naparów ziołowych i wywarów - mają również wiele przydatnych substancji, szczególnie jeśli jest to wywar z owoców róży lub głogu, bogaty w witaminę C.

Jakie witaminy wypić z awitaminozą wiosną?

Wiele osób interesuje się tym, czy warto pić witaminy z aptek na niedobór witamin wiosennych. Syntetyczne kompleksy multiwitaminowe są dobrą alternatywą dla "odżywczych" witamin, chociaż niektóre są sceptyczne, biorąc pod uwagę ich nienaturalność. Ale mają swoje zalety: są produkowane w wygodnej formie do odbioru i reprezentują niepowodzenie zrównoważonego kompleksu bardzo różnych substancji, których nie zawsze można uzyskać z pożywienia. Możesz wybrać coś bardzo prostego, tego samego, co askorbinowy ( witamina C ) lub Aevit (olejowy roztwór witamin A i E), ale możesz zwrócić uwagę na bardziej złożone leki, na przykład Duovit, Alphabet, Complevit, Centrum, itp., które prezentują nie tylko witaminy, ale także niezbędne minerały dla nich udane uczenie się.

wiosenna awitamina, co robić