Spa to sławny, elegancki miejscowość wypoczynkowa w Belgii . Chodzą do tych, którzy kochają blask i spokój, szaloną rozrywkę i relaksujące zabiegi. W dzisiejszych czasach miasto Spa straciło swoją sławną reputację, ale jednocześnie pozostaje jednym z centrów turystyki. Będzie mógł dać ci inspirację i siłę, ponieważ ma wszystko, co jest konieczne, nawet dla najbardziej kapryśnych turystów. Więcej o mieście powiemy w tym artykule.

Gdzie się znajduje?

Wspaniałe uzdrowisko znajduje się na zboczach gór Ardenów, w prowincji Liège (30 km od miasta o tej samej nazwie). Jest blisko granic z Holandią i Niemcami. Można do niego dojechać pociągiem z głównych miast Belgii, z pociągu Viviera lub samochodem na N62.

W mieście turyści i mieszkańcy poruszają się samochodem lub rowerem. Bardzo rzadko to działa transport publiczny , ale jest kilka taksówek.

Pogoda w Spa

Miasto Spa, jak już wspomniano, znajduje się w górach Belgii, więc pogoda w nim jest różna od innych regionów. Dużym plusem tej lokalizacji jest chłodne, świeże powietrze. Temperatura powietrza w zimie w Spa osiąga + 1 ... + 3 stopnie, w lecie - +18 ... +20. Takie wskaźniki temperatury będą docenione przez tych, którzy nie tolerują ciepła. Deszcze w Spa są rzadkie, tylko raz w miesiącu, ale często zwiększa się wilgotność. Zimą pokrywa śnieżna zakrywa dachy kilka razy, ale trwa do początku wiosny. Najlepsze miesiące dla turystyki w Spa to czerwiec i lipiec.

Atrakcje

Wspaniałe miejskie Spa znane jest nie tylko Belgia , ale także na całym świecie dzięki swoim sprężynom termicznym. Podchodzą do niego, aby go leczyć i uzyskać dobre wyniki, ponieważ wody termalne mają właściwości lecznicze. W sumie w Spa znajduje się 20 źródeł termalnych, w pobliżu których znajdują się luksusowe hotele lub obiekty rekreacyjne. Największy termin w Spa, znany w całej Belgii, to Termes de Spa. Ten wspaniały kompleks odwiedza ponad pół miliona turystów w sezonie.

Oprócz źródeł mineralnych w mieście jest wiele interesujących zabytków związanych z historią i architekturą. Należą do nich pierwsze kasyno w Belgii La Redoute, które wciąż funkcjonuje i codziennie gromadzi dużą liczbę odwiedzających. Oprócz tego można przeprowadzić wycieczki do pawilonu Piotra Wielkiego, jeziora Varfaatz, starożytnego placu miejskiego i ratusza, kościoła Matki Boskiej i świętej Remaklii.

Wielka popularność miasta Spa w Belgii dała sławę Spa-Francorchamps . Co roku odbywa się jeden z etapów mistrzostw świata Formuły-1. W czasach zawodów miasto z oczywistych względów osiąga szczyt popularności wśród turystów.

Городская ратушаLa RedouteЦерковь Богоматери  и святого Ремаклия
Трасса Формулы 1Озеро ВарфаацTermes de Spa

Hotele w Spa

Czy istnieje kurort, w którym nie ma luksusowych hoteli? Oczywiście w Spa jest wiele różnych kategorii. Wiodące pozycje na popularności wśród turystów są pięciogwiazdkowe. Tutaj znajdziesz hotele, które reprezentują światowe giganty i proste, skromne hotele. Wśród najlepszych są:

  • Manoir de Lebioles 5 *;
  • La Villa Des Fleurs 4 *;
  • Radisson BLU Palace Hotel 4 *;
  • B & B L'Etape Fagnarde 4 *;
  • Silva Hotel SPA-Balmoral 4 *.

Zakwaterowanie w tych hotelach jest drogie, od 400 do 600 dolarów dziennie. W zamian za te pieniądze otrzymujesz doskonałe godziny spędzania wolnego czasu, morze rozrywki, pyszne śniadania i nowoczesne, komfortowe warunki.

B&B L’Etape FagnardeManoir de LebiolesLa Villa Des Fleurs
Restauracje miejskie

Większość turystów, którzy odwiedzają miasto Spa w Belgia wolą jeść w restauracjach hoteli. Ale wszystkie te obiekty, które znajdują się na ulicach tego wspaniałego miejsca, cieszą się dużą popularnością wśród turystów i mieszkańców. Zawsze mają przytulną atmosferę, serwują pyszne dania z różnych krajów, a profesjonalna obsługa pomaga niezapomnianym wieczorom. Wśród najlepszych restauracji w mieście Spa są:

  • La Cour de La Reine - francuska restauracja;
  • Le Relais de La Sauveniere jest europejskim i Kuchnia belgijska ;
  • La Dolce Vita - eleganckie miejsce dla miłośników kuchni belgijskiej i francuskiej.
Le Relais de La SauveniereLa Dolce VitaLa Cour de La Reine