Osoby zajmujące się fitness i kulturystyką często mają różne obrażenia. Jednym z tych problemów jest uszkodzenie kolana. Prawda jest taka, dlaczego kolana bolą potem sesje szkoleniowe i co robić w tym przypadku, nie każdy wie.

Dlaczego bóle kolana bolą po treningu?

Problem ten napotykają zarówno początkujący, jak i doświadczeni sportowcy. Ból w kolanach po ćwiczeniach pojawia się, gdy podczas wysiłku obciążenie jest zbyt duże. Często zdarza się to, gdy bieganie odbywa się przez bardzo długi czas. W końcu bieganie jest najbardziej szkodliwym treningiem dla stawów kolanowych, szczególnie w przypadku nadmiernej wagi. Dlatego warto również uwzględnić w swoich badaniach jazdę na rowerze, pływanie itp.

Wśród nowo przybyłych na sporty siłowe często mylone jest, że w treningu są tylko izolowane ćwiczenia, które tylko obciążają niektóre mięśnie i stawy. Zaleca się wykonywanie podstawowych ćwiczeń, takich jak przysiady, martwy ciąg, rzuca. Trzeba jednak stosować się do techniki wykonania i nie brać na raz zbyt dużej wagi. Należy pamiętać, że im ważniejsza jest nie liczba powtórzeń, ale poprawność ich realizacji. Izolowanie ćwiczenia dla doświadczonych sportowców zalecane jest stosowanie określonych mięśni, które wymagają dokręcenia.

Co jeśli kolana bolą po treningu?

Aby stawy były zdrowe, musisz monitorować swoją dietę. Należy wykluczyć z diety ostre, smażone i wędzone potrawy, a także zasolenie powinno być minimalne. Konieczne jest zaprzestanie picia mocnej herbaty i kawy.

W przypadku spoin przydatne są produkty mleczne i owoce morza. Codzienne menu powinno zawierać owoce i warzywa. Niezastąpioną zaletą jest oliwa z oliwek i olej lniany.

Kiedy pojawia się ból w kolanach, musisz użyć specjalnych maści, które odżywiają stawy. Na przykład Astro-Active, Honda, Fastum Gel, Diclofenac.

Jeśli ból jest zbyt silny, należy zrobić zdjęcia i skonsultować się z lekarzem.