Wielu po ćwiczeniach odczuwa ból w nogach. Zwykle zjawisko to występuje u osób początkujących, a także u osób, które zrobiły duże przerwy w treningu. Bolesne doznania powstają w wyniku mikrourazów włókien mięśniowych i uwalniania dużej ilości kwasu mlekowego.

Co jeśli moje nogi bolą po treningu?

Początkowo warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach uczucie dyskomfortu, wyraźny sygnał obrażeń lub innych problemów zdrowotnych. W takim przypadku pomoc może uzyskać tylko lekarz.

Co robić, gdy nogi po treningu bolą:

  1. Wielka wartość dla ciała ma właściwy odpoczynek i sen. Jeśli ciało nie ma czasu na regenerację, nie można uniknąć problemów.
  2. Możesz używać ciepła, które prowadzi do rozszerzania naczyń krwionośnych, poprawia krążenie krwi, a w konsekwencji relaksacji. Jeśli po treningu wierci jego stopy, weź gorący prysznic lub kąpiel i możesz iść do sauny lub sauny.
  3. Doskonały efekt w pozbyciu się odczuwania bólu daje masaż , przyczyniając się do przywrócenia przepływu krwi i relaksacji. Możesz zrobić to sam lub skorzystać ze specjalnych urządzeń.
  4. Zawodowi sportowcy zalecają rozciąganie. Joga i pilates są dobrze ugruntowane. Aby zapobiec pojawieniu się bólu, każdy trening musi być zakończony przez rozciąganie mięśni.
  5. Jeśli twoje nogi bolą po treningu, możesz zastosować leki przeciwbólowe, ale ważne jest, aby zachować dawkę, aby nie zaszkodzić ciału. Istnieją maści, które działają przeciwbólowo.
  6. Konieczne jest utrzymanie równowagi wodnej, aby nie przesłonić mięśni i aktywować metabolizm .
  7. Aby złagodzić stany zapalne, można użyć na przykład zimna do kompresji. Pamiętaj, że nie musisz nakładać lodu na stopy, ponieważ jest to niebezpieczne. Jest wystarczająco dużo ręczników nasączonych zimną wodą.

Z proponowanych opcji wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie lub użyj wszystkich naraz.