Ostatnio miłośnicy toczenia sport Zainteresowany nową grą, softball. Innymi słowy, jest to uproszczona wersja baseballu, która jest mniej traumatyczna. Rozpoczyna się w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych.

Softball - co to jest?

Wiele osób interesuje się pytaniem, softball - jaki to rodzaj sportu? Niektórzy uważają, że nie zasługiwał na tytuł odrębnego gatunku i chociaż nie był znany, ale w 1920 roku otrzymał ten tytuł. To rodzaj piłki baseballowej, która jest odpowiednia dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Ale cieszy się większą popularnością wśród kobiet, ponieważ możliwość zranienia tam jest prawie niemożliwa.

Biorąc pod uwagę, że taka softball, możesz dobrze dokręcić swoje dane fizyczne. Po opanowaniu tego rodzaju, łatwo jest iść do baseballu, po tym jak wytrzymałość osoby po roku treningu wzrasta prawie dwukrotnie. Najważniejsze w tej dziedzinie jest uważność, wytrwałość i zręczność - uważa się, że są to podstawowe zasady dla sportowców.

Softball i baseball to różnica

Softball został pierwotnie opracowany jako gra przeznaczona do hali. Uderzenia w piłkę nie były zbyt silne, dlatego trajektoria lotu stała się kilka razy mniejsza. Ten sport jest świetny dla nieprofesjonalistów i początkujących, ponieważ nie wymaga żadnych umiejętności, ale oto jest pytanie, jaka jest różnica między baseballem a softballem:

  1. Wielkość piłki. W tej grze bardziej miękka kula wielkości grejpfruta.
  2. Bit jest nieco powiększony, ale ma krótszą długość.
  3. Mniejszy obszar.
  4. Czas trwania jest ograniczony do siedmiu rund, a nie do dziewięciu.
jest to softball

Zasady gry w softball

Mecz jest przeznaczony na 7 równych inningsów, podzielonych na równy czas, zwany halftime. Najpierw piłka zostaje pobita przez gości miasta, a następnie przez drużynę, która jest gospodarzem gry terenowej. Gracz z nietoperzem jest obsługiwany do trzech przelotów obok rękawicy, dopóki zawodnik nie trafi w strefę uderzenia lub przed outami przeciwnika. Obrońcy drużyny starają się dokładniej uderzyć piłkę i szybko okrążyć boisko, zanim powrócą do swojej bazy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zasadami, drużyna otrzyma punkt zwycięstwa.

Gra sportowa softball kończy się po ukończeniu 7 rund. Liczba punktów jest obliczana, a zwycięzca zostaje ujawniony. W przypadku gdy ich liczba pozostaje równa, wyznaczana jest dodatkowa runda, do momentu, gdy ktoś z nich zwiększy wynik na swoją korzyść. Co zaskakujące, o istnieniu gry takie przypadki zgłoszono nie więcej niż dziesięć razy.

Softball - jak grać?

Granie w softball, co to jest - co dziwne, aby zrozumieć zagadnienie, które wymaga znajomości pewnych subtelności. Na przykład ścisły rozkład pozycji. Zawodnicy nie powinni opuszczać miejsc pod żadnym pozorem, bez określania trenera, w przeciwnym razie może to być uznane za stratę. Przed zawodami musisz wyszkolić się na zwinność reakcji i szybkość biegu - to są podstawowe wymagania. Jeśli wiesz, jak grać w softball, możesz osiągnąć dobre wyniki i znacznie poprawić pewność siebie .

Sprzęt do softballa

Fani tego wyglądu gry powinni zwracać uwagę na ich wygląd podczas gry. Chociaż softball jest mniej traumatyczny niż baseball, nadal powinieneś przestrzegać podstawowych metod ochrony głowy, rąk i nóg. W niektórych przypadkach nawet konieczne jest pokrycie klatki piersiowej. Standardowy formularz dla softballa zawiera następujące elementy:

  • rękawiczki;
  • bit;
  • hełm;
  • buty.

Rękawica jest noszona na lewej ręce i przed meczem zaleca się jej odpowiednie rozciągnięcie i wykonanie, w przeciwnym razie piłka się z niej wyślizgnie. Bit jest wybierany indywidualnie dla każdego gracza, biorąc pod uwagę jego wysokość, wagę i długość ramienia. Hełmy są noszone, najlepiej z dobrym widokiem na plac zabaw. Obuwie z gumowymi lub plastikowymi podeszwami.

gra softballowa

Zapas gry softballowej

W grze inwentarz jest wybierany zgodnie z prawem United Sports. Na przykład bity są kupowane tylko oznaczone jako "na softball". Rękawice zakupione dla gracza z pierwszej bazy mogą być noszone tylko dla graczy z pierwszej bazy, aw rzadkich przypadkach dla łapaczy. Ci sami łapacze są zobowiązani do noszenia maski ochronnej i lepszego kasku, ale wszyscy zawodnicy muszą nosić kask. Używana jest kulka softball o wielkości 30,5 cm z czerwonymi nitkami w szwach.