Pływanie dla dzieci w każdym wieku to świetny sposób na równomierne i harmonijne rozwinięcie mięśni, uzyskanie królewskiej postawy, dobrego zdrowia i pełnej odporności. A im szybciej dziecko zacznie pływać, tym szybciej jego ciało zdobędzie umiejętności i resztę przyjemnych właściwości.

Pływanie dzieci

Przed urodzeniem dziecko rozwija się w środowisku wodnym, a na pewnym etapie rozwoju okołoporodowego ma nawet skrzela. W ciągu pierwszych trzech miesięcy po narodzinach dziecka wspomnienia z tego okresu są wciąż silne, a trening będzie znacznie łatwiejszy.

Lekarze powinni rozpocząć naukę z niemowlętami bezpośrednio w wieku trzech tygodni, aby trening odbywał się szybko i naturalnie, a od niewyraźnych wspomnień pływanie stało się nowością.

Jeśli jednak dziecko ma już 3-4 miesiące, pamięć o okresie okołoporodowym już zniknęła, co oznacza, że ​​odruchy wrodzone zostały zapomniane i nie będzie możliwe opanowanie wczesnego pływania. W takim przypadku warto rozpocząć naukę pływania po ukończeniu trzeciego roku życia, kiedy dziecko będzie mogło uczęszczać na basen w przedszkolu lub przychodni.

Aby poradzić sobie z dzieckiem, trzeba regularnie. Do roli "nauczyciela" również odpowiednie są matka, ojciec i babcia z dziadkiem - najważniejsze jest to, że jedna osoba powinna to zrobić. Każdy ruch musi najpierw zostać opracowany na lalce, a następnie, aby zabrać dziecko. Metody nauczania pływania dla dzieci powiedzą lekarzowi: jeśli klinika ma basen, warto przyjść tam raz na 1-2 tygodnie, nauczyć się nowych sztuczek i ćwiczyć je w domu, w łazience.

Korzyści płynące z takiego pływania dla dzieci zostały udowodnione przez wszystkich lekarzy. Dzieci, które uprawiają wczesną aktywność w wodzie, są mniej podatne na przeziębienia, mają spokojne usposobienie, dobry apetyt i ogólne samozadowolenie. Ponadto ich rozwój często wyprzedza "nie-pływających" rówieśników.

Głównym przeciwwskazaniem do pływania dla dzieci poniżej pierwszego roku życia jest obecność ostrych chorób układu oddechowego lub zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego. Zanim zaczniesz ćwiczyć wcześniejsze kąpanie, skonsultuj się z lekarzem i dowiedz się, czy Twoje dziecko ma dodatkowe przeszkody w nauce.

Nauczanie dzieci w wieku przedszkolnym pływać

Już od trzeciego roku życia Twoje dziecko może brać udział w lekcjach pływania w basenie dla dzieci. Kursy te są często przeprowadzane bezpośrednio u podstaw przedszkoli.

Kąpiele medyczne dla dzieci są szczególnie polecane w przypadku problemów z kręgosłupem, postawą, złym snem, gwałtownym usposobieniem i słabym apetytem. Środowisko wodne, dzięki efektowi nieważkości, może rozwiązać takie problemy, a doświadczeni instruktorzy pomogą dziecku nauczyć się prostych ruchów i nauczyć się pozostać na wodzie, która rozwinie swój układ mięśniowy.

Pływanie dla dzieci

Pływanie w basenie dla dzieci

Możesz dać dziecko do pływania na zaawansowanym poziomie od 5-7 lat. Istnieje możliwość, że będzie to w dużej mierze determinować jego los: jeśli okaże się, że dziecko ma talent, będzie on stale wysyłany do konkursów na różnych poziomach, a regularne szkolenia mogą stać się przeszkodą w nauce nie tylko w wieku szkolnym, ale także podczas jego studiów.

Często rodzice zapominają, że na przykład pływanie synchroniczne dla dziewcząt to nie tylko piękny sport, ale także druga strona medalu: często nadmiernie rozwinięte ramiona, które mogą sprawić, że figura wygląda jak "męskie", wyczerpujące treningi i stały stres przed występami. Nie każde dziecko będzie szczęśliwe, więc nie zmuszaj dziecka do pracy w jakikolwiek sposób, ale proponuj wybór tego, co naprawdę odpowiada jego zainteresowaniom.