Aerobik dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 7 lat najlepiej spędzić w specjalnie zorganizowanych zajęciach nie dłuższych niż 30 minut lub w formie porannych ćwiczeń.

Dzieci w wieku przedszkolnym są łatwo pobudliwe, mają mobilność, więc odpowiednie gry i ćwiczenia są dla nich odpowiednie, co pomoże im ograniczyć aktywność i impulsy. Takie aerobik zasadniczo urozmaica ćwiczenia dla dzieci. W tym przypadku pożądane jest, aby każde ćwiczenie było indywidualnie dopasowane do każdego dziecka.

Aerobik dla dzieci w wieku szkolnym także podnosi samokontrolę dziecka, dodatkowo takie aerobik dla dzieci składa się z trudniejszych ćwiczeń, które ćwiczą i rozwijają wszystkie mięśnie dziecka.

Tańcz aerobik dla dzieci

Taniec aerobik to dobra opcja dla każdego dziecka. Doskonale rozwija plastyczność, wyczuwa rytm, a także wzmacnia mięśnie dziecka. Trening tańca składa się z trzech części: przygotowawczej, podstawowej i końcowej. Z reguły główną część można podzielić na gry i tańce. W części tanecznej dziecko uczy się elementów tanecznych, a także różnych kombinacji.

Ze względu na to, że trening wymaga dużej koncentracji, często kończą się nie tylko fizycznym, ale także psychicznym zmęczeniem. W tym czasie dziecko zaczyna tracić zainteresowanie treningiem. Jest do takich celów i nie ma części do gry.

Aby osiągnąć maksymalne wyniki, konieczne jest, aby przede wszystkim zajęcia były interesujące dla dziecka i nie ominął ich. Regularna wizyta przyniesie owoce i nie sprawi, że będziesz czekał długo na wyniki.

Aerobik fitness dla dzieci trenuje układ sercowo-naczyniowy, koordynację, kształci pewność siebie dziecka, rozwija percepcję i kształtuje prawidłową postawę. Poprzez ćwiczenia fizyczne, aerobik i dzieci stają się jednym, podczas gdy dziecko lepiej opiera się stresowi i reguluje jego równowagę psycho-emocjonalną.

Aerobik dla dzieci: przybliżony zestaw ćwiczeń

ćwiczenia aerobiku dla dzieci
  1. Stojąc prosto, rozstaw stopy na szerokość barków. Unieś lewą nogę, która jest zgięta w kolanie i dotknij jej do łokcia prawej ręki. Następnie podnieś odpowiednio prawą nogę do łokcia lewej ręki. Wykonaj to ćwiczenie co najmniej sześć razy.
  2. Wstań, rozstaw nogi, połóż ręce na talii. Ciężar ciała przenosi się na prawą nogę, która jest zgięta w kolanie, połóż lewą nogę na palcu. Wracając do pozycji wyjściowej, powtórz tę samą akcję tylko na lewej stopie. Powtórz to ćwiczenie około pięć razy z każdej strony.
  3. Połóż się na brzuchu, ręce prosto do przodu. Jednocześnie próbuj podnieść ręce i nogi i przytrzymaj w tej pozycji. Powtórz to ćwiczenie około sześć razy.
  4. Stań prosto, nogi rozstawione na szerokość ramion, ręce w pasie. Usiądź na palcach, trzymając plecy wyprostowane, a następnie lekko obróć kolana w bokach, dłonie wyciągnij do przodu. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to ćwiczenie 6-8 razy więcej.
  5. Wstań, rozstaw stopy na szerokość barków, opuść ramiona. Podczas skoku rozłóż nogi na części, wykonując bawełnę nad głową. Takie skoki powinny być wykonane co najmniej pięć razy.
  6. Weź kij gimnastyczny. Wstań prosto, ręce z kijem są opuszczone. Trzymając kij jak najbliżej jego końców, przejdź nad nim prawą stopą. Wróć do pierwotnego ćwiczenia i wykonaj to samo lewą stopą.
  7. Połóż się na plecach, zginając kolana i ręce wzdłuż tułowia. Złap kolana rękami, spróbuj przechylić głowę. Wykonaj kilka ruchów w tę iz powrotem.

Poniżej wideo pokazuje alternatywną wersję złożonych ćwiczeń: