Przepuklina kręgosłupa jest poważną chorobą i ważne jest, aby podjąć maksymalne środki na czas, aby nie doprowadzić do poważnego stanu. W tym celu lekarze opracowali ćwiczenia na plecach, które mogą pomóc w przezwyciężeniu choroby.

Ćwiczenia na ból pleców: obciążenie samokontrolujące

Pamiętaj, że ćwiczenie może nie tylko pomóc, ale także zaszkodzić. Dlatego uważnie przestrzegaj następujących zasad:

 • Ponieważ dysk międzykręgowy może być wybrzuszony absolutnie w dowolnym kierunku, obserwuj swoje wrażenia podczas ćwiczeń! Jeśli nie odczuwasz bólu i dyskomfortu w momencie egzekucji - ćwiczenie ci odpowiada. Jeśli, przeciwnie, odczuwasz ból, ćwiczenie należy wykluczyć z listy. Jeśli dyskomfort jest lekki, możesz wykonywać ćwiczenie, ale powoli iz zachowaniem ostrożności;
 • kiedy zaczynasz pracować nad prostymi ćwiczeniami na plecy, unikaj wszelkich wariacji skręcania ciała;
 • nie wolno skakać, ostro odpychać stopami i wszystkimi wariantami uderzeń oraz ostrym uderzeniem w plecy;
 • ćwiczenia mięśni mięśni pleców w domu należy powtarzać tak często, jak to możliwe - około 2-6 razy dziennie. Wskazane jest przeprowadzanie co najmniej kilku ćwiczeń w ciągu dnia co kilka godzin;
 • obszary problematyczne nie powinny być w żaden sposób narażone na ostre uderzenie;
 • kiedy opanujesz ćwiczenia tylko dla pleców podczas wypukłości lub przepuklin, wykonuj proponowane ruchy z minimalną amplitudą i minimalnym obciążeniem. Stopniowo liczby te muszą zostać zwiększone.

Pamiętaj, że bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie będziesz w stanie wyzdrowieć z tej choroby w ciągu jednego dnia. Ale codzienna praca i ćwiczenia wzmocnią twoje plecy i dodadzą ci szansy na powrót do zdrowia.

Ćwiczenia z przepuklinami wstecznymi

Ćwiczenia dla dolnej części pleców, czyli okolicy lędźwiowej, są najbardziej popularne, ponieważ w większości przypadków występuje tu przepuklina. Rozważ kompleks, który ułatwi taką chorobę.

Najpierw musisz opanować ćwiczenia relaksacyjne i rozciągające mięśnie pleców:

 1. Chodzenie na czworakach z prostym grzbietem jest jednym z najprostszych i najlepszych ćwiczeń. Chodź tak przez 1-2 minuty.
 2. Zamontuj w domu nachyloną deskę, ustalając jej górny koniec na poziomie parapetu. Twoje ramiona na całej szerokości powinny się całkowicie zmieścić. W górnej części wykonujemy uchwyty z grubej tkaniny - dla wsparcia. Na desce można iść zarówno do tyłu, jak i do żołądka, mocując pas barkowy. Ciało powinno być tak zrelaksowane, jak to tylko możliwe i położyć się na 5 do 20 minut. Powinno być wygodne i bezbolesne. Pod kolanami można położyć poduszkę.
 3. Trakcja z nachyleniem do przodu. Połóż się na niskim stołku z brzuszkiem, tak aby górna część ciała pokrywała się z punktem bólu. Kolonie i łokcie spoczywają na podłodze. Zrelaksuj się i oddychaj tak bardzo, jak to możliwe.
 4. Podobnie, musisz wykonać ćwiczenie leżąc na boku i używając rolki lub kilku poduszek zamiast stołka. Konieczne jest kłamanie bez odczuwania dyskomfortu.

Po opanowaniu tak prostych ćwiczeń możesz przejść do kompleksu medycznego.

Zdrowy powrót: zestaw ćwiczeń

Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i więzadła pleców i umożliwiają rozładowanie kręgosłupa, a także zwiększają przepływ krwi do obszarów problematycznych.

ćwiczenia bólu pleców
 1. Połóż się na plecach, ręce wzdłuż ciała, nogi zgięte w kolanach. Oprzyj się na ramionach, łopatkach i stopach, podnieś miednicę, stań w górnej pozycji przez 3-5 sekund i niżej. Powtórz 3-5 razy.
 2. Stojąc na czworakach, podnieś prawą rękę i lewą stopę. Wstań. Następnie wykonaj lewą i prawą stopę. Powtórz 10 razy dla obu stron.

Pamiętaj - jeśli podczas ćwiczeń Twoje plecy będą bolały, należy je przełożyć na lepsze czasy.