Mildronate - lek przepisywany pacjentom z różnymi dolegliwościami. Jego właściwości są takie, że można z nich korzystać w dziesiątkach przypadków. Jest to uniwersalny lek, który przyspiesza metabolizm na poziomie komórkowym, który pozwala szybciej odzyskać siły po uszkodzeniach i chorobach. Dzięki temu efektowi mildronat jest tak popularny w kulturystyce: wszakże im szybciej ciało wraca do zdrowia, tym jaśniejsze wyniki można uzyskać w następnym treningu.

Lek Mildronat: wskazania do stosowania

Jak wspomniano powyżej, Mildronate może być stosowany w wielu różnych przypadkach. Z reguły przepisywany jest osobom cierpiącym na choroby serca lub naczyń krwionośnych, a także w przypadku naruszeń krążenia mózgowego.

Ponadto Mildronate Zaleca się przyjmowanie ze zmniejszoną wydajnością, po silnym fizycznym lub psychicznym przeciążeniu, w okresie pooperacyjnym oraz w przypadku problemów z żyłami siatkówki.

Mildronat zyskał szczególną popularność na boisku sportowym - chętnie korzystał zarówno z ciężarowców, jak i innych sportowców. Nawiasem mówiąc, lek nie jest dopingowy, więc jego użycie w jakimkolwiek sporcie jest całkiem legalne. Dzięki Mildronat twoje ciało będzie miało czas na regenerację po ciężkich ładunkach, dzięki czemu osiągi będą coraz wyższe. Najważniejsze jest przestrzeganie zalecanych dawek i kursów podawania, ponieważ przy długotrwałym stosowaniu rozwija się uzależnienie i lek traci skuteczność.

Jak stosować Mildronate?

Obecnie można znaleźć apteki Mildronat, produkowane w jednej z dwóch możliwych postaci: w kapsułkach do podawania doustnego lub w ampułkach do podawania dożylnego. Udowodniono, że lek podawany dożylnie jest o wiele bardziej skuteczny niż spożycie wewnątrz kapsułek (skuteczność zwiększa się około 2-krotnie). Instrukcje dotyczące leku wskazują, że można go podawać również parabulbar - to znaczy, wstrzykując go pod gałkę oczną.

Wiele osób jest zainteresowanych tym, czy możliwe jest wstrzyknięcie Mildronate domięśniowo, a nie dożylnie. W oparciu o fakt, że instrukcje dla tego leku nie wskazują czegoś przeciwnego, taka droga podawania jest możliwa. Jednakże, ponieważ nie zostało dostarczone przez producenta, istnieje możliwość, że jego skuteczność zostanie zmniejszona i w przybliżeniu równa tej, która może być uzyskana podczas przyjmowania kapsułek wewnątrz. Ponadto oficjalna strona internetowa leku zawiera informacje, że stosowanie tego domięśniowo jest niebezpieczne, ponieważ Jest drażniący i może prowadzić do miejscowego bólu i reakcji alergicznych.

Zatem, rozważając możliwość domięśniowego podawania Mildronate, należy przede wszystkim kierować się radą lekarza i zdrowym rozsądkiem. Niekontrolowane działania w tym przypadku mogą być bardzo niebezpieczne dla twojego zdrowia! Odbiegaj od instrukcji podanych przez producenta Kulturystyka mildronat lek nie jest zalecany.

Mildronat: dawkowanie

Sportowcy Mildronate zaleca, z reguły, stosowanie bezpośrednio przed treningiem do 0,5-1 g doustnie 2 razy dziennie. Kurs podczas zawodów może trwać 10-14 dni, a podczas przygotowania - 2-3 tygodnie.

Mildronian i alkohol

Jak każdy inny lek, Mildronate nie może być spożywany z napojami alkoholowymi. Jego instrukcja zawiera informację, że zaleca się jej stosowanie w złożonym leczeniu osób z alkoholizmem, ale nie należy tego robić bezpośrednio w dniu spożywania alkoholu.