Snowboard już dawno przestał być egzotyczny dla naszych krajów, staje się coraz popularniejszy i pozyskuje nowych i nowych zwolenników. I choć jest to dość trudny i niebezpieczny sport, każdy może spróbować opanować przynajmniej podstawowe zasady. Ale jazda na desce na śniegu jest niemożliwa bez specjalnego wyposażenia i odzieży. Zwykły dres lub kurtka nie nadaje się do tej aktywności. W snowboardzie swoboda poruszania się jest bardzo ważna i nic nie powinno ich powstrzymywać. Dlatego najlepszą opcją byłaby kombinezon snowboard . W takiej amunicji zawodnik będzie ciepły i wygodny podczas treningu. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni zimowy kombinezon snowboardowy odpowiedni dla konkretnej osoby.

Jak wybrać kombinezon snowboardowy?

Podczas wyboru kombinezonu snowboardowego obowiązują ogólne zasady:

  1. Takie ubrania powinny być tak wygodne, jak to możliwe, nie powinny ograniczać aktywności ruchowej snowboardzisty.
  2. Amunicja musi koniecznie mieć specjalną warstwę, która zatrzymuje zewnętrzną wilgoć, tak, że nawet po upadku na śnieg, zawodnik nie jest mokry.
  3. Sprzęt musi być wykonany ze specjalistycznego materiału, który zapewnia dobry transfer ciepła.
  4. Odzież powinna być mocna, z wysokiej jakości szwami i dodatkami.
  5. Kombinezony powinny być zaprojektowane specjalnie do jazdy na snowboardzie, a nie na przykład do jazdy na nartach.

Wybierając ubrania na narty należy zwrócić uwagę na indywidualne cechy i preferencje danej osoby. W końcu kombinezon, w którym można poczuć się swobodnie dla drugiego, może być niewygodny. Szczególnie uważnie trzeba wybrać sprzęt dla początkujących. Jazda na snowboardzie jest dość traumatyczna. sport w związku z tym konieczne jest zminimalizowanie wszelkich zakłóceń, aby początkujący sportowiec mógł w pełni skoncentrować się na łyżwach. A co może odwracać uwagę od niewygodnej odzieży sportowej?

Jakie są kombinezony snowboardowe?

Odzież do snowboardu może różnić się jakością, ceną, materiałami do produkcji, kolorami, rozmiarami, stylami i specjalistycznymi parametrami, na przykład stopniem przepuszczalności wody górnej warstwy kombinezonu. Istnieje również podział według płci i wieku osób, dla których przeznaczony jest sprzęt sportowy. Są kombinezony damskie do snowboardu, męskiego i dziecięcego, z reguły kombinezony męskie są bardziej gęste, mają większy margines bezpieczeństwa i lakoniczny design. Modele odzieży sportowej mogą mieć różne style, które jednak łączą pewne wspólne cechy. W szczególności, kombinezony są zawsze dostarczane z mankietami ściśle przylegającymi do ciała, zapobiegając przedostawaniu się śniegu do ubrania. Często sprzęt jest uzupełniany wyściółką na kolanach i łokciach, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń i zwiększyć żywotność amunicji. Kombinezon damski do snowboardu wyróżnia się jaśniejszym kolorem i obecnością detali dekoracyjnych. Takie ubranie bierze pod uwagę anatomiczne cechy płci pięknej. Dlatego uprawianie sportu w nich jest bardzo wygodne. Dziecięce kombinezony snowboardowe są zachęcane do zapewnienia dziecku maksymalnego poziomu ochrony i komfortu. Dlatego są wykonane z bardzo trwałych, przyjaznych dla środowiska materiałów, mają odblaskowe podkładki i obowiązkową ciepłą warstwę wewnętrzną. Takie ubranie nie ogranicza swobody ruchów, dobrze chroni przed zimnem i minimalizuje ryzyko obrażeń.

kombinezony snowboardowe1kombinezony do snowboardu2kombinezony snowboardowe3
kombinezony snowboardowe4kombinezony snowboardowe5kombinezony snowboardowe6
kombinezony do snowboard7kombinezony snowboardowe8kombinezon snowboardowy9