Aby zwiększyć efektywność treningu, zaleca się stosowanie dodatkowej wagi jako ładunku. Jest bardzo wygodne stosowanie środków ważących dla stóp, które są przymocowane do kostek.

Dlaczego potrzebujemy utrzymać się na nogach?

Najczęściej ta dodatkowa waga jest używana podczas chodzenia i biegania. W tym przypadku zasada sesje szkoleniowe zbiega się z faktem, że dana osoba zwiększa wagę i grawitację, więc będzie musiał włożyć więcej wysiłku w wykonanie tego samego ćwiczenia.

Dlaczego ciężary są niezbędne dla stóp:

  1. Występuje wzrost obciążenia mięśni ud i pośladków.
  2. Zwiększone napięcie mięśni pozytywnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.
  3. Bieganie i chodzenie z obciążeniem stóp poprawia proces spalania kalorii i nagromadzonego tłuszczu.
  4. Warto zauważyć poprawę krążenia krwi, która pomaga organizmowi spalić więcej energii.
  5. Regularne szkolenie z obciążeniem może poprawić wytrzymałość i poprawić ogólny stan zdrowia.

Warto zauważyć, że ważenie stóp może nie tylko przynieść korzyści, ale także zaszkodzić ciału. Lekarze nie zalecają korzystania z tej opcji dodatkowego obciążenia dla osób z problemami ortopedycznymi. Odrzucanie wagi jest wtedy, gdy występuje ból stawów, a także problemy z kościami i mięśniami. Aby nie szkodzić, zaleca się prowadzenie dobra rozgrzewka , w przeciwnym razie może dojść do poważnych obrażeń. Nie należy stosować wagi, jeśli występują problemy z układem krążenia.

Jakie wagi ważą dla nóg do wyboru?

W sklepach można znaleźć opcje, których waga waha się od 1,5 do 5 kg. Jeśli chcesz zwiększyć obciążenie podczas pracy, lepiej wybrać opcje o wadze 2 kg. Początkujący powinni preferować najlżejsze środki, aby nie uszkodzić stawów. Eksperci zalecają wybór opcji, w których możliwe będzie stopniowe zwiększanie obciążenia.