Odwieczny strach przed ludźmi, którzy stosują się do aktywnego trybu życia, a także zawodowi sportowcy to obrażenia menisku stawu kolanowego. Niezręczny skręt, niewłaściwe lądowanie podczas skoków, uraz stawu kolanowego - i tak, operacja na menisku jest konieczna. To prawda, nie należy mylić objawów normalnego urazu z uszkodzeniem łąkotki. W przypadku tych ostatnich występują trudności w wznoszeniu się lub schodzeniu, dochodzi do atrofii tkanki mięśniowej, płyn zaczyna gromadzić się w stawie, a kiedy kolano jest zgięte, można usłyszeć osobliwe kliknięcie.

Usuwanie łąkotki: operacja

Sama menisk jest sam w sobie chrząstką w stawie, aby dostosować jej ruch, a przez jej uszkodzenie automatycznie spadamy na stół operacyjny. Usunięcie menisku powoduje, że jesteś tymczasowo niezdolny. Okres rehabilitacji zależy od tego, jak przebiega operacja i od twojego ciała. Może trwać od kilku tygodni do trzech miesięcy.

Operacja usunięcia łąkotki z kolana trwa zwykle nie dłużej niż dwie godziny. Brak widocznych śladów. Małe kawałki nie pozostawiają żadnych blizn ani uszkodzeń. Im trudniejszy jest proces pooperacyjny.

Odzyskiwanie po usunięciu łąkotki

Już drugiego dnia po operacji łąkotki konieczne jest wyuczenie chorej nogi. Nikt nie zmusi cię do wejścia do lekkiej atletyki, ale będziesz musiał wykonywać stopniowe obciążenia. Prawidłowy przebieg gimnastyki leczniczej ma ogromny wpływ na powrót do zdrowia. Nie obywa się bez leczenia - konieczne jest uśmierzenie bólu w centrum bólu, łagodzenie stanów zapalnych i urazów, a także poprawa ukrwienia będzie ważna.

Jeśli tak się stanie, że menisk zostanie usunięty, to kilka tygodni będzie trzeba przesunąć o kulach. Dotyczy to również okresu po operacji zszywania. operacja łąkotek menisk.

Należy zawsze pamiętać, że każda operacja może prowadzić do wielu komplikacji. Po usunięciu menisku występują również konsekwencje. Możliwe są alergie na znieczulenie, pojawienie się zakończeń nerwowych w pobliżu stawu kolanowego lub powikłania zakaźne spowodowane przez zakażenie stawu. Uszkodzenie naczyń krwionośnych lub tworzenie się skrzepów krwi w stawie kolanowym po usunięciu łąkotki może być dość rzadkie.

Aby uniknąć działania menisku stawu kolanowego, konieczne jest systematyczne trenowanie ścięgien nóg, a także rozwijanie ich tworzyw sztucznych i elastyczności. Następnie w "stresującej" sytuacji nóg istnieje szansa, aby zapobiec zranieniom mięśni kolana, więzadeł i ścięgien.