Udowodniono, że trening z odpowiednią muzyką jest bardziej skuteczny. Odpowiednio dobrany rytm jest rodzajem dodatkowego bodźca, który pomaga zawodnikowi poruszać się, a nie zwalniać. Ważne jest, aby wybrać odpowiedniego zawodnika do uprawiania sportu, który nie będzie kolidował ze szkoleniem, a jakość granej muzyki będzie najlepsza.

Jak wybrać zawodnika do uprawiania sportu?

Jest kilka ważnych kryteriów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia:

  1. Rozmiar odtwarzacza . Ta technika powinna być zwarta, więc najlepiej jest zwrócić uwagę na odtwarzacz mp3 z pamięcią flash. Takie urządzenia mają kilka zalet: odtwarzanie nie zatrzymuje się, odtwarzacz nie boi się drżenia i zużywa minimum energii. Kupując, sprawdź, czy karta jest dołączona.
  2. Jakość odtwarzania . Jeśli to kryterium jest najważniejsze dla danej osoby, lepiej wybrać odtwarzacz MP3 dla sportu z dyskiem twardym. Jeśli chodzi o ilość pamięci, wartość nie powinna być mniejsza niż 1 GB.
  3. Metoda montażu . Istnieje kilka opcji: na koronce przy szyi, na spinaczu do mocowania odzieży, a także w przypadku mocowania na ramieniu lub nadgarstku. Najlepiej założyć zawodnika i wykonać kilka skoków. ćwiczenie aby ocenić, czy to przeszkodzi, czy nie.
  4. Słuchawki dla gracza sportowego . Powinny być wygodne i wyciszone. W przypadku treningów wewnętrznych należy dobierać słuchawki douszne, ponieważ są one małe, a dysze gumowe zapewniają izolację od hałasu. Długość przewodu nie powinna przekraczać 1,2 m, ponieważ druty zostaną splątane.

Według opinii najlepszą opcją sportową jest odtwarzacz bez przewodów, co jest bardzo wygodne treningi . Zwróć też uwagę na ścieżki przełączania i dostosuj dźwięk, ponieważ musisz kontrolować urządzenie bez przerywania ćwiczeń, czyli na ślepo.

gracz sportowy1gracz sportowy2gracz sportowy3
gracz sportowy4gracz dla sports5gracz sportowy6
gracz sportowy7gracz dla sport8gracz sportowy9