W wyniku odparowania mas wodnych z powierzchni Morza Starożytnego powstaje unikalny minerał - bischofit. Dzięki połączeniu mikroelementów bischofit znalazł szerokie zastosowanie w medycynie. Biszofit ma korzystny wpływ na praktycznie wszystkie ważne narządy człowieka. Zapewnia regenerację komórek, odżywia skórę, pomaga w powstawaniu i dostarczaniu ważnych procesów komórkowych. W tym jego efekt to odkażanie, częściowe znieczulanie, działanie przeciwzapalne i obkurczające.

Czym jest bischofit?

Jak już powiedziano, bischofit jest naturalnym minerałem utworzonym na głębokości zbiorników wodnych. Biszofit znajduje zastosowanie w kosmetologii i medycynie. Lecznicze właściwości bischofitu polegają na jego składzie. Biszofit zawiera żelazo, brom, jod, krzem, magnez, cynk i inne pierwiastki śladowe. Podstawą biszofitu jest chlorek magnezu. Początkowo ten minerał nosił imię człowieka, który go odkrył - geolog Bischoff, było to wiele wieków temu w Niemczech. Od tego czasu bischofit uważany jest za bardzo rzadki minerał. Ale nie tak dawno temu, w latach 50. ubiegłego wieku jego złoża odkryto w Rosji, a mianowicie w regionie Wołgi. Złoża biszofitu znajdują się na głębokości ponad 1,5 km. i ekstrahowany przez ługowanie - rozpuszczanie warstwy mineralnej na głębokości. Obecnie wydobywa się bischofit, w tym na terenie Ukrainy i Turkmenistanu.

Zastosowanie bischofitu

Korzystny wpływ bischofitu na organizm powoduje jego szerokie zastosowanie w postaci okładów, kąpieli i maści. Ogólne działanie bischofitu można określić w następujących kierunkach:

  • poprawa nastroju;
  • normalizacja snu;
  • normalizacja ciśnienia krwi;
  • poprawa funkcjonowania układu ruchowego;
  • utrzymanie napięcia mięśniowego i stawów.

To nie jest cała lista wyników ekspozycji biszofitu na organizm. Uzdrawiający minerał ma raczej silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wiele sanatoriów ma najbardziej popularne wśród zabiegów - kąpiele z bischofitem. W końcu jest to nie tylko przydatne, ale także przyjemna procedura. Jego użycie jest możliwe w domu. Można bez końca wyliczyć, co traktuje bischofit. Oto tylko niewielka część chorób, które są pod jego kontrolą:

  • większość chorób układu ruchowego, w tym: artroza, zapalenie stawów osteochondroza, rwa kulszowa;
  • choroby narządów płciowych żeńskich, w tym zapalne;
  • choroby skóry, w tym ciężkie postacie;
  • choroby serca i naczyń, w tym zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie dystonia.

Również bischofit jest stosowany jako środek zapobiegawczy w przypadku dny moczanowej.

Bischofit w domu

Wielu zastanawia się, jak używać bischofitu w domu. Przecież możemy kupić ten cenny minerał w aptekach. Do realizacji procedur z samym bischofitem nie wymaga specjalnych umiejętności.

Kompresuje z bischofitem

Przed wykonaniem zabiegów z użyciem bischofitu zaleca się rozgrzanie bolesnego obszaru przez 5 minut za pomocą cieplejszego. Następnie, aby przygotować kompres, podgrzej roztwór bischofitu do 35 stopni i wlej do spodka. Zacznij od tego, że możesz zwilżyć ręce w roztworze i pocierać opuszkami palców w dotkniętym obszarze. Następnie zwilżyć gazę w roztworze, przykryć chorym obszarem, przykryć plastikową torebką i owinąć czymś ciepłym. Taki kompres można pozostawić na noc i zmyć rano ciepłą wodą.

Wanny z bischofitem

Aby się wykąpać z bischofitem, będziesz potrzebować bischofitowe właściwości lecznicze 1 litr. roztwór bischofitu lub 200 g soli bischofitowej na kąpiel. Temperatura wody powinna być przyjemna dla organizmu, a nie chłodna, raczej ciepła, tyle ile możesz znieść. Leżąc w łazience potrzebujesz co najmniej 15 minut. Takie kąpiele można przyjmować co drugi dzień przez miesiąc.

Bischofit jest również przydatny do przeziębienia jako płukanie gardła. Jednak leżenie w łazience podczas wzrostu temperatury ciała nie powinno być. Przeciwwskazania obejmują nietolerancję jodu i bromu, które są częścią minerału.

Bischofit jest jednym z cennych minerałów, które daje nam natura. Jego wyjątkowość jest jego początkiem. W przeciwieństwie do zwykłych leków dla nas, jest to w 100% naturalny środek - produkt wody żywej.