Zasady gry w piłkę nożną plażową Podczas letnich wakacji nie każdy lubi się opalać i pływać, ale jest świetna alternatywa dla tej rozrywki - piłka plażowa. Ta gra jest świetna, jeśli wybrałeś się nad morze lub rzekę jako cała firma, a starsze dzieci również muszą coś zrobić. Podczas towarzyskiego pojedynku możesz łatwo rozwinąć zwinność, pomysłowość, cechy zespołowe. Musisz tylko poznać zasady gry w piłkę plażową.

Główne niuanse tej gry zespołowej

Opanowanie piłki plażowej jest bardzo proste. Jeśli chcesz rozjaśnić swój wolny czas, powinieneś nauczyć się najważniejszych niuansów gry:

  1. Mecz odbywa się na prostokątnym polu o długości 37 mi szerokości 28 m. Zazwyczaj obszar gry ogranicza się do biurokracji o szerokości 10 cm, flagi czerwone umieszczone są w rogach i po obu stronach pośrodku dużych boków prostokąta. Określają granice pola i "wirtualną" linię centralną.
  2. Zasady gry w piłkę nożną na plażę1
  3. Zanim pokrótce wyjaśnimy zasady gry w piłkę plażową, koneserzy podkreślą, że zespół składa się tylko z bramkarza i 4 graczy terenowych. Musisz grać boso, tylko umocowanie bandaży na kostce i kolanach jest dozwolone. Liczba zmian nie jest stała, można to zrobić zarówno podczas gry, jak i podczas przerwy.
  4. Piłkarze mogą wejść na piłkę na polu obiema rękami i nogami, ale kopnięcie rogu jest możliwe tylko za pomocą stóp. Zgodnie z zasadami piłki plażowej dla bramkarza, może on grać tylko rękami, jeśli piłka przypadkowo wyleci z pola gry. Trzeba wprowadzić piłkę do gry w 4 sekundy. Jeśli tak się nie stanie, sędzia wykonuje rzut wolny, który gracz wykonuje ze środka pola.
  5. Zasady gry w piłkę plażową2
  6. Ważne jest, aby wiedzieć, że zgodnie z zasadami gry w piłkę plażową, mecz jest 36 minut, które są podzielone na trzy okresy po 12 minut każdy. Przerwa między połówkami wynosi 3 minuty. Losowanie w grze jest niemożliwe: w tym przypadku wyznaczono serię kar po meczu, po 3 dla każdej drużyny.
  7. Zasady gry w piłkę plażową3
  8. Za uderzenie lub blokowanie przeciwnika, potknięcie się, celowe dotknięcie piłki ręką (z wyjątkiem bramkarza), rzut karny jest przyznawany.

Możesz także zapoznać się z subtelnościami i zasady gry w siatkówka plażowa.