W ciepłym sezonie wielu nie jest przeciwnych łączeniu biznesu z przyjemnością i biegania pod palącym słońcem na bal. Siatkówka plażowa nie tylko zachwyca spokojnym wypoczynkiem na wybrzeżu, ale także pomaga zrekompensować kebaby i inne wysokokaloryczne smakołyki, które z pewnością towarzyszą rekreacji na świeżym powietrzu. Im częściej grasz, tym lepiej. Ponadto doskonale rozwiniesz koordynację ruchów i szybkość reakcji. Tak, i przyjemniej jest ładować mięśnie w zabawnej grze zespołowej, zamiast biegać samotnie po parku z graczem.

Siatkówka plażowa: subtelności

Siatkówka plażowa, która ma drugą, mniej popularną nazwę - bicz, jest obecnie bardzo popularna. Na dobrych plażach są z pewnością specjalne miejsca, które pozwalają każdemu bawić się i rozgrzewać, a nawet nawiązać nowe znajomości.

Taka gra jak siatkówka plażowa jest znacznie prostsza niż zwykle: tutaj wszystkie zasady są dość elastyczne, a nawet piłkę można pokonać nie tylko rękami, ale także wszystkim, co trzeba. Możesz grać nawet razem, nawet z dziesięcioma mężczyznami. Najważniejsze jest tylko obecność dwóch drużyn. Cel gry pozostaje klasyczny: musisz uderzyć piłkę za siatką, po stronie przeciwników, aby nie mieli czasu, aby ją rzucić, a piłka dotknęła ziemi.

Istnieje wiele funkcji, na które warto zwrócić uwagę, aby gra była przyjemna i bezpieczna:

 1. Wielkość boiska do siatkówki plażowej powinna wynosić około 16x8 mi jest podzielona na pół przez wysoką sieć. Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że plac zabaw nie powinien być asfaltem ani zasiać trawy: siatkówka plażowa obejmuje piasek.
 2. Piasek do siatkówki plażowej powinien zostać sprawdzony przed meczem: jeśli zauważysz w nim różne ostre kamyki, szklane lub fragmenty pocisków, lepiej zrezygnować z gry, aby nie spędzić reszty dnia w najbliższym pogotowiu.
 3. Wysokość siatki do siatkówki plażowej jest standardowa - 2,24 m. Nie jest zbyt niska, ale niezbyt wysoka. W skrócie, uczestnicy dowolnej wysokości mogą dobrze rzucić piłkę przez taką wysokość.
 4. Piłka do siatkówki plażowej powinna być nieco większa niż standardowa piłka.
 5. Siatkówka plażowa damska to Twój strój kąpielowy. Niektóre dziewczyny noszą szorty, ale możesz się bez nich obejść.

Jak widać, nie ma w tym nic trudnego, kosztowny sprzęt nie jest wymagany - wszystko, czego potrzebujesz, to świetny nastrój!

Siatkówka plażowa: Zasady gry

Przyjrzyjmy się podstawowym regułom gry w siatkówkę plażową, które pomogą Ci łatwo poruszać się po polu bitwy:

 1. Piłka jest wprowadzana przez gracza, który bierze ją z rogu. Oczywiście piłka musi przelatywać nad siatką.
 2. Gracze z jednej drużyny mogą przekazać sobie nawzajem piłkę tylko do trzech dotknięć - po tym należy ją przekazać przeciwnikom.
 3. Drużyny pokonają piłkę, dopóki kulka nie wyląduje lub drużyna popełni błąd.
 4. Gdy drużyna osiąga cel, otrzymuje punkt i prawo do służby.
 5. Pierwszy serwer będzie działał, dopóki drużyna nie popełni błędu lub nie trafi w piłkę. Następnie wszystkie obsługiwane z kolei na tej samej zasadzie.
 6. siatkówka plażowa dla kobiet
 7. Mecz składa się z trzech rund: pierwsze dwa mają po 21 punktów, decydujący ma tylko 15 (rozgrywany jest tylko wtedy, gdy wynik dwóch pierwszych jest remisowy).
 8. Różnica w wyniku powinna wynosić 2 lub więcej punktów, więc jeśli zespoły w trzeciej rundzie mają wynik 14:14, gra nie przechodzi do 15, ale do 16 punktów.
 9. W każdej grze obie drużyny mają prawo do limitu czasu wynoszącego trzydzieści sekund.
 10. Drużyny muszą okresowo zmieniać strony. W rzeczywistości odbywa się to zwykle od rundy do rundy.

Nauczywszy się grać w siatkówkę plażową, zyskasz pewność siebie, nauczysz się, czym jest ducha rywalizacji i będziesz znacznie ciekawiej spędzał czas na wakacjach.