Jazda na łyżwach na lodzie różni się zasadniczo od rolek na asfalcie. Jeśli jesteś zapalonym zawodnikiem, ale jazda na łyżwach to dopiero początek, powinieneś zapomnieć o swoich dotychczasowych umiejętnościach i zacząć uczyć się od zera. Samo uprawianie sportów łyżwiarskich jest trudne, nawet jeśli korzystasz z lekcji wideo lub specjalnych pomocy. Tak, a wiedza teoretyczna w tym przypadku nie wystarczy. Najważniejszą rzeczą w technice jazdy na łyżwach jest praktyka. Dlatego, jeśli istnieje taka możliwość, należy ją rozpatrywać pod okiem trenera lub kogoś, kto już wie, jak dobrze jeździć. Obecnie w wielu ośrodkach sportowych istnieją grupy, w których ludzie w różnym wieku uczą się jeździć na łyżwach w dogodnym dla nich czasie. To dobra alternatywa dla zwykłego miejsca. fitness .

Początkujący będą musieli najpierw nauczyć się, jak prawidłowo stać na lodzie, co wymaga koncentracji, koncentracji i równowagi. Technika jazdy na łyżwach obejmuje różne ćwiczenia mające na celu ułatwienie procesu opanowania tego sportu. Początkujący sportowcy powinni zacząć je wykonywać, trzymając się obręczy: najpierw po prostu ślizgając się, a następnie hamując. Aby zacząć się ruszać, musisz na przemian odepchnąć grzbiet lodu od grzbietu, bez użycia skarpet. Stopy powinny być wygięte. Za pomocą jednego grzbietu sportowiec pcha, prostuje kolano, a drugi ślizga się. Następnie nogi zmieniają położenie, a więc idzie do przodu.

Technika hamowania na łyżworolkach

Nauka hamowania podczas jazdy na łyżwach jest równie ważna jak przesuw. Dla niektórych początkujących jest to jeszcze trudniejsze niż posuwanie się naprzód. Technika jazdy na łyżwach obejmuje kilka metod hamowania. Możesz na przykład usiąść na nodze, która się obecnie ślizga, a drugą umieścić z przodu. Następnie grzbiet ostrza spoczywa na lodzie, a ruch zatrzymuje się. Możesz także usiąść bezpośrednio na obu nogach, przyciskając obcasy do lodu i przynosząc skarpetki. Tak spowalnia w innych sport w szczególności, tak pragną narciarze. Możesz również obrócić prawą stopę na lewą stronę pod ostrym kątem i wbić ją w lód, aby poczuć tarcie ostrza łyżwy o lód. W takim przypadku ciało musi być pochylone do tyłu i lekko przykucnięte, aby przesunąć środek ciężkości, a bezwładność nie doprowadziła zawodnika do przodu. W przeciwnym razie nie będzie w stanie uniknąć bolesnego upadku, a nawet obrażeń.