Sporty zimowe w ostatnich latach zyskują na popularności, jazda na snowboardzie to nie tylko ekscytująca rozrywka, która może zdywersyfikować Twój wolny czas zimą, jest to również świetny sposób na zachowanie świetnej formy sportowej, do wzmocnienia zdrowia i przedłużenia młodzieńczości ciała i ducha. Jeśli jesteś początkujący i chcesz spróbować swoich sił w nowym sporcie, musisz mieć snowboard dla początkujących.

Aspekty wyboru snowboardu dla początkujących

Dla wszystkich, którzy zdecydowali się dołączyć do jednego ze śnieżnych szaleństw, snowboardu, jednym z najważniejszych momentów jest wybór desek i sprzętu do tego sportu. Po wybraniu snowboard dla początkujących należy wziąć pod uwagę takie parametry:

  • wzrost i waga przyszłego snowboardzisty;
  • proponowany styl jazdy;
  • sztywność deski;
  • producent;
  • styl.

Wszystkie deski snowboardowe różnią się formą, wyglądem, sztywnością, długością i szerokością. Aby odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać snowboard dla początkujących, ważne jest, aby wiedzieć, że długość deski zależy bezpośrednio od wzrostu, a szerokość - od wielkości stopy. Samice snowboardów, z reguły, są już męskimi deskami, które są określane przez długość stopy.

Ważne jest, aby pamiętać, że wąska tablica wymaga znacznie mniej wysiłku przy zarządzaniu niż szeroki. Ponadto szeroki snowboard będzie wolniejszy ze względu na dużą powierzchnię kontaktu ze śniegiem. Wybierając snowboard dla początkujących, musisz dokładnie określić odpowiednią szerokość, gdzie ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że bagażnik nie przekracza 1-2 cm poza krawędź deski.

Zgodnie z formą, deski snowboardowe różnią się pod względem stylu:

  • Płyty manewrowe do freestyle (styl z podskokami, obrotami i różnymi chwytami) są oznaczone FS, są średnio o 10 cm krótsze i lżejsze od innych typów, wyśrodkowane, mają niską sztywność, symetryczną podwójną końcówkę z lekko zakrzywionymi krawędziami;
  • gładkie w trakcie modelu do freeratu (szybkie zejście z góry) oznaczone są FR, odznaczają się dłuższą długością i formą kierunkową z podniesioną tylną krawędzią i środkiem ciężkości przesuniętej w kierunku ogona, można łączyć z miękkim i sztywnym zapięciem butów;
  • uniwersalne deski snowboardowe są przeznaczone dla tych, którzy nie potrafią decydować lub nie chcą ograniczać się do jednego stylu jazdy, najczęściej mają podwójną końcówkę lub cały kształt góry, z nosem i ogonem symetrycznymi, ale inną, sztywną - miękki nos zapewnia płynną jazdę, a twardy ogon jest skutecznym i szybkim wyjściem z trampoliny.

Dla początkującego, najpierw musisz nauczyć się stać na planszy i nauczyć się najprostszych stylów zniżania, więc najlepszym modelem dla początkujących będzie model uniwersalny.

Deski snowboardowe są klasyfikowane zgodnie ze stopniem sztywności deski, tym trudniej, im agresywniej, możesz jeździć na nim i wkładać pod ciężkie ładunki, ale wymaga to dużego doświadczenia i umiejętności. Sztywność snowboardu dla początkujących nie powinna być bardzo wysoka, ponieważ zakłada duży nacisk na nogi i stawy , a większość początkujących nie jest jeszcze na to przygotowana.

Jeśli chodzi o producenta i projekt, parametry te zależą od indywidualnych gustów i możliwości finansowych danej osoby. Eksperci i instruktorzy radzą, aby nie kupować od razu drogi snowboard, ponieważ dla początkujących ważna jest nie marka i modny chip, ale jakość, trwałość i wygoda w zarządzaniu deską. Najpopularniejszymi producentami sprzętu i odzieży do snowboardu są takie marki jak Burton, Dukes, Hammer, Salomon, Trans Snowboards, Magma, Rossignol, Wild Duck i inne znane i renomowane firmy. W wielu wyspecjalizowanych sklepach po wakacjach w Nowy Rok i na końcu sezonu można kupić snowboard o doskonałej jakości o wiele tańszy niż na początku sezonu.

Wybór stołu snowboardowego według wagi
jak wybrać snowboard dla początkujących