Wykonywanie wszelkich wycieczek turystycznych wymaga niezbędnego wyposażenia turystycznego. Warunkowo można go podzielić na osobisty, grupowy i specjalny. Do osobistego wyposażenia należą wyłącznie rzeczy osobiste turysty. Do grupowania sprzętu używanego przez całą grupę, ale do sprzętu specjalnego, niezbędnego do realizacji zadań ekspedycyjnych i lokalnych.

Ogólne wymagania dotyczące wyposażenia turystycznego to wytrzymałość, łatwość użycia, higiena, bezpieczeństwo pracy, minimalna waga i objętość oraz estetyka.

Przede wszystkim sprzęt używany przez turystę powinien zapewniać maksymalne bezpieczeństwo. W końcu bardzo często mówimy o zachowaniu życia i zdrowia. Należy również pamiętać, że kampania minimalizuje możliwość zmiany zepsutego przedmiotu lub jego naprawy. Cały sprzęt turystyczny powinien być najwyższej jakości.

Sprzęt do turystyki wodnej

Do tego rodzaju turystyki potrzebne są przede wszystkim kajaki lub kajaki. Są to ramka, włókno szklane, nadmuchiwane i nadmuchiwane ramą. Statek, który bierzesz, powinien zapewnić maksymalne bezpieczeństwo załogi, dlatego powinieneś odejść od złożoności trasy.

Oczywiście głównym sprzętem turystycznym jest namiot - mobilny dom, w którym można przywrócić siły zużytego sprzętu. Pod warunkiem, że nocleg nie wystarczy bez śpiwora. Plecak jest bardzo ważny podczas podróży wodnej. Różni się znacznie od zwykłych plecaków turystycznych. Nie ma kieszeni i jest wykonana z różnego rodzaju wodoodpornych materiałów, które chronią rzeczy w nim zapakowane.

Gotowanie podczas podróży często zajmuje cały wolny czas, więc meloniki są również ważnym elementem turystyki.

Sprzęt do turystyki sportowej

Sprzęt do tego typu turystyki często zależy od rodzaju wycieczki. Najważniejszą rzeczą podczas turystyki sportowej jest zwracanie uwagi na wybór odzieży i obuwia, lin, karabinów itp. W kampanii będą również przydatne środki techniczne ubezpieczenia, latarnie, namioty, ogniska, namioty, naczynia, sprzęt nawigacyjny i komunikacyjny.

Sprzęt do turystyki górskiej

Istotą turystyki górskiej jest konieczność pokonywania przeszkód o różnym stopniu złożoności. Ten rodzaj turystyki jest dość niebezpieczny, dlatego wymaga specjalnego przeszkolenia i sprzętu. Przede wszystkim powinien być ciepły i wentylowany. Ponadto, wspinacz powinien być w stanie stworzyć własny, indywidualny sprzęt, który stworzy komfortowe warunki do pokonywania tras wznoszenia.

Ten rodzaj sprzętu obejmuje buty na wysokich wysokościach, legginsy ochronne, shackleton, obuwie biwakowe, kombinezon przeciwdeszczowy, rękawiczki, plecak.

Sprzęt do turystyki zimowej

Jeśli planujesz wędrówkę w zimie i jednocześnie spędzasz kilka dni na świeżym powietrzu, potrzebujesz wysokiej jakości śpiwora i dywan. Również niezbędna część zimy sprzęt do turystyki zimowej Strój to bielizna termiczna, która chroni przed zimnem i wiatrem.

Bardzo ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości buty zimowe, lepiej, że nie są one tak blisko, ponieważ będzie trzeba nosić ciepłe skarpetki, a czasem więcej niż jedną parę.

Głównym sprzętem turystycznym i rekreacyjnym w zimie jest wysokiej jakości namiot i plecak. Zwróć uwagę na materiał i wagę tych dwóch jednostek, ponieważ podróż zimowa jest dość ciężka i nie potrzebujesz dodatkowej wagi. Wybierz markowe przedmioty specjalnie stworzone do takich podróży, ponieważ każdy chiński odpowiednik nie będzie w stanie ochronić Cię przed zimnem, a jego działanie nie potrwa długo.