Im wcześniej zdecydujesz, w której sekcji podać dziecku, tym bardziej prawdopodobne, że mu je dasz. Wbrew statystykom nie pójdziesz: dzieci, które uprawiają sport od najmłodszych lat, są zwykle bardziej pewne siebie, bardziej komunikatywne, zdolne do nauki, mają więcej przyjaciół i silniejsze zdrowie, ponieważ odporność młodego sportowca nie jest czymś, czego można się bać! Gimnastyka dla dziewcząt to wspaniały sposób harmonijnego rozwoju ciała i ducha.

Funkcje gimnastyki

Jeśli ze wszystkich opcji - gimnastyka rytmiczna, akrobatyka , łyżwiarstwo figurowe, taniec i wiele więcej - wybrałeś gimnastykę, nie zawiedziesz się. Jest nie tylko niezwykle przydatna dla rosnącego ciała, ale także piękna!

Jak każdy profesjonalny sport, taka gimnastyka wymaga poświęcenia: jest to czas wolny, ulubione przysmaki i prawdopodobieństwo zranienia. Jeśli ty i twoje dziecko nie jesteście na to gotowi, wybierzcie inną dyscyplinę.

Gimnastyka to sport, w którym kobiety biorą udział w bezpłatnych ćwiczeniach i wspierają skoki, wykonują ćwiczenia na kłodzie, na nierównych prętach o różnych wysokościach. Nawet po tym, jak twoje dziecko zacznie to robić, nieuchronnie powstaje pytanie, czy warto robić gimnastykę przez całe życie, czy pozostawiać ją na poziomie hobby.

Trening w gimnastyce zawsze wywoływał wiele kontrowersji i spekulacji. Do tej pory eksperci twierdzą, że nie jest zbyt dużym obciążeniem, aby dawać takie lekcje ciału dziewczyny. Zdarzają się przypadki, w których w wyniku utrzymujących się badań dziewczęta zakłócały cykl menstruacyjny - jednak wszystkie dziewczęta w ich wieku mają podobne zaburzenia.

Wiele plotek generuje regularne zwycięstwa rosyjskich sportowców - jakby trenerzy ich w ogóle nie oszczędzali. W rzeczywistości, nikt nie zmusi młodych gimnastyczek do oddania wszystkiego na świecie w imię treningu. Wręcz przeciwnie, ćwicząc gimnastykę, dziewczęta otrzymują harmonijnie rozwinięte mięśnie ciała, co pozwala im doświadczać mniej problemów (na przykład rodzenie bez cięcia cesarskiego). Ze względu na wysoką częstotliwość treningu układ oddechowy i układ sercowo-naczyniowy harmonijnie się rozwijają, co daje oczywiste korzyści tym, którzy nie uprawiają sportu. A co za królewski powóz może się pochwalić taki sportowiec!

Jeśli Twoje dziecko pasuje do typu - niski wzrost, z wąską miednicą i innymi oznakami - zostanie poproszony o posunięcie się naprzód. Statystyki pokazują, że to właśnie ci sportowcy odnoszą największe sukcesy w gimnastyce z jej rozciągnięciami i innymi ćwiczeniami.

Odzież do gimnastyki

Na takie lekcje nie będziesz potrzebował zbyt drogiego sprzętu. Dziewczyny są tradycyjnie gimnastyczne kostiumy kąpielowe z rękawami o różnych długościach, boso lub w specjalnych półkulach gimnastycznych. Jednak rozgrzanie na początku treningu wymaga wełnianych legginsów i kurtek.

Gimnastyka: ćwiczenia

Oprócz obowiązkowego programu, gimnastyka zawiera listę możliwych bezpłatnych ćwiczeń. Prawdopodobnie wyobrażacie sobie ich wielu. Na przykład:

  • koło;
  • elementy tańca klasycznego;
  • lot-salto;
  • flip flop do przodu;
  • przewiń do przodu w grupie;
  • odwrotnie (kolba);
  • salto w tył w grupowaniu;
  • salto do tyłu w tył (blanche);
  • salto w tył z prostym ciałem itp.

Z pewnością teraz trudno ci wyobrazić sobie, że wkrótce twoje dziecko będzie mogło zrobić to wszystko i wiele więcej. Daj dziewczynie w tej sekcji może być od 4-5 lat, ale wiek, określony przez Federację Gimnastyki - 6-7 lat. Jednak w historii zdarzają się również przypadki, kiedy dzieci w wieku 8 lat i bardziej szybko nadrabiają utracone i osiągnęły w tym sporcie duże szczyty.

Obowiązkowy program wideo do gimnastyki artystycznej dla dziewcząt.