Różne rodzaje sportów ekstremalnych i spadochroniarstwo, w tym te w szczytowej popularności. Ogromna liczba osób stara się choć raz spojrzeć na świat, jak ptak, i doświadczyć nowych emocji. Jeśli nie ma problemów ze zdrowiem, jest szansa na wypróbowanie sprzętu i zrobienie kroku w chmury.

Sport - skoki spadochronowe

Spadochroniarstwo nieustannie ewoluuje, a szkoły regularnie otwierają się na całym świecie, aby każdy mógł, jeśli sobie tego życzy, spełnić swoje marzenie. Ważne jest, aby wiedzieć, że ta skrajna aktywność ma przeciwwskazania: cukrzycę, epilepsja , zaostrzenie chorób przewlekłych, uraz, niestabilna mentalność, problemy z koordynacją i słabym wzrokiem. Jeśli lubisz spadochroniarstwo, interesujące będą następujące fakty:

 1. Największa liczba skoków - 13 800 i wykonywana przez Jurija Baranowa.
 2. Lądowanie na celność - najstarszy sport, w którym osoba musi wylądować w oznaczonym miejscu. Podczas zawodów używany jest specjalny czujnik elektryczny, który musi trafić pięty.
 3. Główne rodzaje spadochroniarstwa: swobodny spadek i pilotowanie.
 4. Odległość 3 km przed otwarciem spadochronu, zawodnik pokonuje w minutę.
 5. Podczas skoku nie będziesz w stanie mówić, nawet jeśli pokażą coś innego w filmach.
 6. George Moise jest najstarszym spadochroniarzem, który skoczył z instruktorem z wysokości 3 tys. Km w wieku 97 lat. To był jego prezent na urodziny.
 7. Japońscy sportowcy wymyślili skok "Banzai". Aby to wykonać, najpierw wyrzucony jest spadochron z samolotu, a następnie skacze zawodnik, który musi dogonić go, założyć i otworzyć.

Powinniśmy również porozmawiać o bezpieczeństwie spadochroniarstwa. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać zasad i kontrolować przebieg wszystkich etapów: przygotowania sprzętu, układania spadochronu i skoku. Istnieją specjalne zasady dotyczące układania, sprawdzania, suszenia i przechowywania spadochronu. Aby uchronić się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, ważne jest, aby uczestniczyć w szkoleniach i znać zasady zachowania. Zawodnik musi mieć stabilny stan psychiczny i wysoki poziom samodyscypliny.

Pojedyncze skoki - skoki spadochronowe

Niezależnie od tego można skakać ze spadochronem, zaczynając od pierwszego, ale w tym przypadku wymagane jest szkolenie, które trwa od 4 do 7 godzin. W przypadku skoku ze spadochronem ważne jest, aby dana osoba przechodziła praktykę i przekazywała teorię. Tylko wykonując wszystkie zadania, możesz uzyskać pozwolenie na skakanie i sprzęt. Jeśli istnieje strach, instruktor może również skakać i latać obok, aby kontrolować akcje. Maksymalna wysokość skoku spadochronowego nie jest ograniczona, a rekord wynosi 39 km. Co do początkujących, jest dla nich limit, więc wysokość skoku nie przekracza 1 km.

одиночные прыжки парашютный спорт

Skoki tandemowe - skoki spadochronowe

Możesz skakać ze spadochronem nie tylko sam, ale także w parze z inną osobą. W większości przypadków zaleca się, aby po raz pierwszy wykonać je razem z instruktorem, co będzie bezpieczniejsze, ponieważ większość czynności wykonuje specjalista. Lot na spadochronie z instruktorem odbywa się po zarejestrowaniu na lotnisku, zdaniu egzaminu fizycznego i niewielkim treningu naziemnym. Doświadczeni sportowcy mogą skakać z innymi ludźmi, na przykład facetem z dziewczyną.

Swobodny upadek - skoki spadochronowe

Ten widok obejmuje wiele dyscyplin, a główne rodzaje spadochroniarstwa są następujące:

 1. Poszczególne akrobacje . Zawodnik musi wykonać pewne ruchy w określonym przedziale czasu: flipy, obroty, spirale. Po zdaniu certyfikatu spadochroniarzy, elementy tego sportu są koniecznie używane.
 2. Grupowe akrobacje . Spadochroniarstwo polega na wykonaniu różnych kształtów i rearanżacji w płaszczyźnie poziomej przez kilku sportowców.
 3. FreeFly . Takiemu spadkowi szybkości spadochroniarstwa towarzyszy wykonywanie figur akrobatycznych w pozycji pionowej ciała. W zespole Freeline są dwie osoby.
 4. Freestyle Podczas lotu osoba może uosabiać własne pomysły, wykonywać różne ruchy i demonstrować własną plastyczność, koordynację i wdzięk.
 5. Surfowanie po niebie Ten rodzaj spadochroniarstwa opiera się na występie różnych postaci, gdy zawodnik stawia na specjalnym torze narciarskim. W zawodach stosuje się obowiązkowy i arbitralny program.

Jak wykonać skoki ze spadochronem?

Jeśli masz pewność, że chcesz skakać ze spadochronem, ważne jest, aby wybrać odpowiedni klub. Po pierwsze, możesz czytać w Internecie z recenzjami, a następnie zaleca się, aby przejść do witryny, porozmawiać z pracownikami i zadać pytania. Upewnij się, że klub spadochronowy ma wszystkie uprawnienia. Trening w skoku spadochronowym może trwać od jednego do kilku dni.

как заняться парашютным спортом

Pierwszy skok spadochronowy

Zasady dotyczące pierwszego skoku są stosowane we wszystkich klubach:

 1. Spadochroniarstwo umożliwia skakanie tylko osobom, które zdały egzamin lekarski, więc musisz zacząć od niego. Klub wypełnia niezbędne dokumenty.
 2. Pamiętaj o specjalnej odprawie, która zawiera kilka lekcji od 2 do 2,5 godziny Nauczyciele wyjaśniają, jak zachowywać się w samolocie, jak pracować ze spadochronem i lądem oraz co jeszcze robić w sytuacjach awaryjnych. Ponadto ważne jest minimalne szkolenie sportowe.
 3. Zanim skoczysz ze spadochronem, osoba napisze paragon w przypadku problemów. Jest to obowiązkowa formalność, ale nie martw się, ponieważ parachutyzm nie jest tak niebezpieczny jak inne ekstremum sport .
 4. Pierwszy skok wykonuje spadochroniarz, który ma okrągłą kopułę. Otwiera się automatycznie po 3 sekundach. interwał. Ważne jest, aby wiedzieć o zasadach lądowania, więc nogi powinny być trzymane razem pod kątem 30 °. Aby zmniejszyć prędkość poziomą, pociągnij przednie pasy spadochronu w dół.

Jak uzyskać absolutorium w spadochroniarstwie?

Istnieje opinia, że ​​aby uzyskać absolutorium, trzeba po prostu skakać na własną rękę trzy razy, ale w rzeczywistości nie wszystko jest takie proste, ponieważ trzeba spełnić normy i wymagania dotyczące zrzutów. Aby uzyskać tytuł lub rangę należy wykonać:

 1. Wskakuje na dokładne lądowanie, które odpowiada programowi indywidualnej dokładności i standardów.
 2. Skacząc z wykonaniem figur i programem poszczególnych akrobacji.

Zrzuty w sporcie spadochronowym są przyznawane tylko wtedy, gdy co najmniej jeden z nich jest wykonywany w zawodach, które są wpisywane do księgi rekordów aktywności sportowca. Możesz je otrzymać od 15 roku życia. Należy pamiętać, że przy przyznawaniu 1 kategorii wśród sędziów musi być 2 osób z kategorii republikańskiej, a dla 3 kategorii nie należy tego przestrzegać. Jeśli sportowiec chce uzyskać absolutorium, najpierw uczestnicy podejmują skoki, sporządzają protokół wyników i przyznają im tytuły.

как получить разряд по парашютному спорту

Sprzęt do spadochroniarstwa

Główną częścią wyposażenia jest system spadochronowy, który obejmuje spadochron główny i ciągniony, zapasowy spadochron i automatyczne urządzenie zabezpieczające. Wszystko to jest zapakowane w plecak lub zwane także plecakiem. Kolejny ważny punkt - buty do spadochroniarstwa, które powinny naprawić kostkę, aby zmniejszyć ryzyko zwichnięcia i złamanie po wylądowaniu. Najlepiej kupić berety. Doświadczeni sportowcy zalecają zakup rękawic zapewniających dobrą przyczepność i kontrolę spadochronu. Mają dwie warstwy: syntetyczną i bawełnianą.

Kombinezon na spadochroniarstwo

Jeśli ktoś planuje uprawiać ten sport, zdecydowanie powinieneś kupić specjalny kombinezon, który nie przeszkadza w ruchu, zatrzymuje ciepło, chroni przed wiatrem i zadrapaniami podczas lądowania. Garnitur do spadochroniarstwa ma specjalnie zaprojektowany kształt, który poprawia właściwości aerodynamiczne. Istnieją różne modele kombinezonu, które są odpowiednie dla różnych rodzajów spadochroniarstwa.

Kombinezon na spadochroniarstwo

Hełm do spadochroniarstwa

Obowiązkowym wyposażeniem jest kask, który może być miękki i twardy. W pierwszym przypadku do produkcji skóry i używanych tekstyliów. Miękkie hełmy są najbardziej popularne, ponieważ chronią przed wiatrem i zbierają włosy, aby nie przeszkadzały (co jest szczególnie ważne w przypadku dziewcząt). Sprzęt do skoków spadochronowych obejmuje twarde hełmy, które mogą być otwarte lub całkowicie zamknięte. Do produkcji zużytego plastiku i węgla. Wewnątrz takich kasków można zainstalować słuchawki i mikrofon, a na zewnątrz można zamontować kamerę i czujnik wysokości.

kask do spadochroniarstwa

Okulary do spadochroniarstwa

Jeśli spadochroniarz wkłada otwarty hełm, należy użyć okularów, które chronią przed wiatrem i światłem słonecznym. Istnieją różne akcesoria do spadochroniarstwa, ale nie zaleca się kupowania zbyt wąskich okularów, ponieważ nie zapewniają one niezbędnej ochrony. Istotne jest to, że okulary muszą być wykonane z odpornych na uderzenia materiałów, tak aby w ich przypadku nie doszło do złamania lub zranienia okularów. Zaleca się mierzenie ich razem z kaskiem, aby był wygodny i nic by nie przeszkadzało.

okulary do spadochroniarstwa