Skutery są popularne od kilkunastu lat, a dzięki nowoczesnej technologii można poprawić wygląd, dzięki czemu jazda na łyżwach jest wygodniejsza. Electrosamokat dla miasta dorosłych ma napęd elektryczny, który napędza urządzenie w ruchu bez szarpnięcia stopą.

Jak wybrać samochód elektryczny?

Wybierając pojazd, należy wziąć pod uwagę szereg funkcji i zasad:

 1. Moc silnika . Z tego parametru zależy prędkość, drożność i pojemność elektryczna lokomotywy. Dla dorosłych potrzebny jest potężny samochód elektryczny do miasta, a jeśli waga jest poniżej 90 kg, to moc powinna wynosić 350-500 watów. Lepiej kupować samochody elektryczne od 500 W i więcej.
 2. Kąt nachylenia . Ten parametr wskazuje zdolność urządzenia do radzenia sobie ze slajdami. W różnych modelach osiąga granicę 7-35 °. Tutaj musisz wziąć pod uwagę, w zależności od terenu.
 3. Rezerwa chodu . Wskazuje odległość, którą może pokonać akumulator elektryczny przy w pełni naładowanej baterii. Dorosłe samochody elektryczne dla miasta są zaprojektowane na 30-40 km, ale są modele, które mają rezerwę mocy 90 km.
 4. Prześwit . Ten parametr określa odległość od drogi do najniższego punktu kadłuba. Im więcej prześwitu tam będzie, tym lepsza będzie zdolność do jazdy w terenie i stabilność miejskiej lokomotywy elektrycznej w mieście.
 5. Średnica kół . Tutaj należy wziąć pod uwagę, że im wyższy jest ten parametr, tym lepsza drożność urządzenia i maksymalna prędkość. Należy rozumieć, że wielkość kół wpływa na wymiary, masę i zwrotność. Optymalna średnica: do 8 cali do jazdy po płaskich drogach i 8-12 cali do jazdy po bezdrożach.
 6. Ochrona przed kurzem i wilgocią . Przed zakupem pojazdu dla osoby dorosłej, należy zwrócić uwagę na klasę ochrony oznaczoną IPHX, gdzie pierwsza cyfra oznacza ochronę przed kurzem, a druga - przed wilgocią. W większości przypadków samochody elektryczne mają stopień ochrony IP65.
 7. Sprzęt . Elektryczny samochód dla miasta powinien mieć reflektory i sygnał dźwiękowy do jazdy wieczorem. Do przewozu towarów nie jest zbędny będzie kosz i bagażnik. Aby oglądać sytuację od tyłu, skuter musi mieć lusterko wsteczne. Drogie modele mają komputer pokładowy, za pomocą którego można śledzić parametry urządzenia. Kolejnym użytecznym dodatkiem jest wskazanie ładunku.
как выбрать электросамокат

Istnieje kilka wskazówek, które są udzielane przez ekspertów na temat wyboru elektroprzewodzeń:

 1. Zaleca się, aby najpierw przejrzeć recenzje, aby zrozumieć, jakie plusy i minusy występują podczas korzystania z urządzenia.
 2. Oceń materiał sprawy. Aluminium jest lekkie, ale traci znacznie na wytrzymałości.
 3. Kupując mocny i ciężki samochód elektryczny, upewnij się, że jest wzmocnione zawieszenie.
 4. Jeśli chcesz dokonać wyboru między dwoma rodzajami napędu: łańcuchem i pasem, lepiej zatrzymać się na drugiej opcji, ponieważ potrwa to dłużej.
 5. Zaraz w sklepie, doceń, jak wygodny jest noga, której szerokość powinna być wygodna.
 6. Lepiej kupować samochody elektryczne z możliwością regulacji kierownicy.

Lokomotywa elektryczna off-road

Jeśli dostaniesz transport nie tylko do jazdy po chodnikach miejskich, ale także poza miastem, zwróć uwagę na modele terenowe, które nie boją się przeszkód na swojej drodze. Electrosamokat z dużymi kołami terenowymi dla dorosłych ma wiele cech:

 1. Konstrukcja ma wzmocnioną ramę, która przenosi różne uderzenia, żetony i inne problemy.
 2. Mocne koła mają głęboki wzór bieżnika, który radzi sobie z różnymi nierównościami reliefu.
 3. W projekcie samochodu elektrycznego zastosowano mocne zawieszenie, które doskonale gasi wszelkie wstrząsy i uderzenia, dzięki czemu jazda w trudnym terenie jest wygodna.
 4. Najlepszy elektryczny samochód dla dorosłych ma dobre klocki hamulcowe zapewniające płynne i bezpieczne hamowanie przy każdej prędkości.
внедорожный электросамокат

Składany pojazd elektryczny

Nie wszyscy ludzie mieszkają w dużych mieszkaniach, więc można znaleźć wolne miejsce do przechowywania lokomotyw elektrycznych, więc producenci oferowali kilka modeli składanych, które są bardzo kompaktowe i mają średnią charakterystykę. Electrosamokat dla miasta dla dorosłych jest uformowany do minimalnej wielkości, więc wygodnie jest go transportować nie tylko samochodem, ale także transportem publicznym.

складной электросамокат

Lekka lokomotywa elektryczna

Jeśli planujesz często korzystać z urządzenia, na przykład do napędzania go do pracy, wybierz modele światła, ponieważ samochody elektryczne często będą musiały być noszone w rękach, na przykład, przechodząc do metra, do sklepu i tak dalej. Doskonałym rozwiązaniem będzie elektro-samochód węglowy dla miasta, ponieważ ten materiał jest lekki i jednocześnie trwały. Ciężar węgla jest prawie o połowę niższy niż stali i o 1/5 mniej niż aluminium.

легкий электросамокат

Elektryczne siedzenie z siedziskiem

Ten rodzaj ruchu łączy skuter i konwencjonalną skuter. Główną cechą jest obecność siedziska w konstrukcji. Elektrosamokat z siedziskiem i dużymi kołami do miasta będzie dobrym rozwiązaniem dla dorosłych, którzy mają problemy z plecami i przez długi czas stają im ciężko. Ta wersja pojazdu jest najlepsza dla dzieci, ponieważ pomaga rozwijać koordynację ruch, ma wysoki poziom bezpieczeństwa i jest odpowiedni dla wszystkich kategorii wiekowych. Wady takiego urządzenia obejmują imponujący rozmiar i zwiększony koszt.

электросамокат с сиденьем

Elektryczna lokomotywa dla dwojga

Wiele osób uważa, że ​​skuter jest indywidualnym pojazdem, ale nie, producenci udoskonalili projekt, aby dwie osoby mogły jeździć na raz. Początkowo został wymyślony, aby poruszyć kobietę z dzieckiem. Musisz wybrać samochód elektryczny z szerokimi kołami i podłużną platformą dla miasta. Ważne jest, aby ocenić wytrzymałość konstrukcji i dużą ładowność. Pamiętaj, że skutery są ciężkie.

электросамокат для двоих

Elektromotor trzykołowy

Konstrukcja, która zawiera trzy koła, jest przeznaczona dla dzieci i początkujących, ponieważ nie rozwijają się one z dużą prędkością i nie mają szczególnej zwrotności w porównaniu z modelami na dwóch kołach. Trójkołowy elektryczny samochód z dużymi kołami może być używany podczas jazdy terenowej. Warto zwrócić uwagę na prostotę zarządzania, łatwość manewrowania poprzez przenoszenie ciężaru, dobrą stabilność. W przypadku dzieci, modele z trzema kołami są dozwolone od 2-3 lat, aby rozwinąć koordynację i balansowanie.

трехколесный электросамокат

Zimowa przyczepa elektryczna

W rzeczywistości przedstawiony środek transportu może być używany zimą (tylko wtedy, gdy mróz nie jest bardzo silny i nie występują duże zaspy śnieżne), zwłaszcza jeśli konstrukcja ma duże koła. Aby zimą pracować bez problemów, konieczne jest przygotowanie tego transportu. Konieczne jest zabezpieczenie obwodów elektrycznych przed wilgocią: zamknięcie komory baterii, wyświetlacza lub obudowy, otwarte złącza, przyciski i miejsca podłączenia obwodów elektrycznych. Aby to zrobić, możesz użyć np. Silikonu uszczelniacz i wzmocniona szkocka.

Ponadto, samochody elektryczne dla mieszkańców miasta powinny mieć kolce na kołach i zrobić je samemu. W tym celu można nabyć specjalne kołki na bazie twardych stopów, ale tańszą opcją jest użycie samozaciskarki o długości 4,2 mm z wiertłem na końcu. Po zainstalowaniu kołków, po raz pierwszy jeździć będzie niewygodne, ale po pewnym czasie ściegu do optymalnej długości.

зимний электросамокат

Prędkość lokomotywy elektrycznej

Ten parametr w większości przypadków ma związek z mocą tego rodzaju transportu i jego zwartością. W prezentowanym asortymencie można znaleźć modele, które są rozproszone tylko do 10-12 km / h, a taki rodzaj transportu jest odpowiedni tylko dla małych dzieci. Najbardziej popularną lokomotywą elektryczną dla miasta dla dorosłych jest optymalna prędkość, która wynosi 22-27 km / h. Podczas jazdy takim transportem jest wygodnie i bezpiecznie. Najszybszy samochód elektryczny dla dorosłych mieszkańców miasta może osiągać prędkości do 55 km / h, ale takie modele są uważane za niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Ile kosztuje samochód elektryczny?

Jeśli porównamy samochody elektryczne z innymi dwukołowymi środkami transportu, cena za nie jest wysoka. Sklepy oferują szeroką gamę modeli, a także opcje budżetowe i markowych produktów, których cena jest bardzo wysoka. Skupiając się na charakterystyce, możesz wybrać dla siebie odpowiedni skuter. Cena modeli budżetowych wynosi około 250-280 USD, a najmocniejszy samochód elektryczny będzie musiał wydać 900 USD.