Istnieje wiele różnych narkotyków, które ludzie używają do uprawiania sportu. Każdy ma swoje pozytywne i negatywne właściwości. Wiele osób zastanawia się, czy jest to zabronione w sporcie mildronate i jaki efekt można z niego uzyskać. Lek ten jest strukturalnym analogiem gamma-butyrobetainy - substancji znajdujących się w komórkach ludzkiego ciała.

Właściwości Mildronate w sporcie

Głównym celem tego leku jest zapobieganie zmęczeniu podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. Pozwala również na zwiększenie ogólnej wydajności i aktywację glikolizy bez dodatkowego tlenu. Substancje zawarte w tym preparacie mają pozytywny wpływ na metabolizm energetyczny i pomagają szybko przywrócić siłę po treningu. Popularność zastosowania Mildronate w sporcie wynika z jego zdolności do przyspieszania przekazywania nerwowego podniecenia, co pozwala poprawić pracę mięśni i w pełni wykorzystać ich siłę. Lek pomaga łatwo znosić różne stresy.

Jak wziąć mildronate w sporcie?

Lek można kupić w postaci tabletek i ampułek do podawania dożylnego. Udowodniono, że skuteczność iniekcji jest dwukrotnie większa niż w przypadku kapsułek. Aby obliczyć wymaganą liczbę ampułek, warto wziąć pod uwagę, że na 1 kg wagi sportowca powinno odpowiadać 15-20 mg leku. Jeśli wybór padł na tabletki, norma dzienna wynosi 0,5-2 g. Ponieważ organizm ludzki może przyzwyczaić się do mildronianu, zaleca się uczęszczanie na kursy w ciągu 1,5-3 miesięcy, a następnie zrobić przerwę w ciągu 1 miesiąca. Aby zwiększyć efekt konsumpcji, zaleca się połączenie leku z ryboksyną i L-karoten .

Ważne jest, aby powiedzieć o przeciwwskazaniach. Nie można stosować mildronianu w przypadku choroby wątroby i nerek, a także w zaburzeniach układu nerwowego.