Aqua aerobik to modny i ciekawy rodzaj fitnessu, który pozwala umieścić figurę w porządku w jak najkrótszym czasie, poprawić napięcie mięśniowe i stać się jeszcze bardziej doskonały. Jednak takie działania wymagają trochę przygotowania do zakupów - będziesz musiał zakupić sprzęt do aqua aerobiku.

Sprzęt do aerobiku w wodzie jest często wydawany bezpośrednio w klasie. Jednak wiele kobiet nie lubi takich publicznych rzeczy i woli mieć własne:

  1. Pas do aerobiku w wodzie . Jest to najważniejsza rzecz, której potrzebujesz do ćwiczenia aqua aerobiku. To on pozwoli ci łatwo pozostać na wodzie, nie zbaczać z rytmu, nie przerywać trybu oddychania, nie męczyć się zbyt szybko, a najważniejsze jest mieć czas i poprawnie wykonać wszystkie niezbędne ćwiczenia.
  2. Hantle do aerobiku w wodzie. Hantle - drugi najważniejszy typ sprzętu do aerobiku w wodzie. Wiele ćwiczeń zmusi cię raz po raz, by uciec się do ich pomocy: mogą być podjęte w ręce, zaciśnięte pod kolanem. Oczywiście różnią się one od zwykłych hantli, ale zawsze można je kupić w wyspecjalizowanych sklepach.
  3. Rękawice do aerobiku w wodzie. Specjalne rękawice, które powinny być używane podczas zajęć, zostały zaprojektowane specjalnie w celu zwiększenia odporności na wodę, a jednocześnie zwiększenia obciążenia rąk. Każda lekcja będzie bardziej skuteczna, jeśli będziesz regularnie ich używać!
  4. sprzęt do aerobiku w wodzie
  5. Płetwy do aerobiku w wodzie. Wiele ćwiczeń wymaga użycia płetw. Teraz jest wiele modeli, które równie dobrze nadają się do pływania i uprawiania aqua-fitness, dlatego też, opanowując ich użycie w klasie, nie możesz się tam zatrzymać i nauczyć pływać z nimi.

Użyj całego niezbędnego sprzętu, którego nauczysz się bezpośrednio w klasie. Postaraj się rozpocząć zajęcia dla początkujących, ponieważ na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym obciążenie może się znacznie różnić.