Jeśli pojawi się pod twoim dachem akwarium z jego pierwszymi mieszkańcami bezpiecznie można powiedzieć, że wkrótce będziecie chcieli wzbogacić mały podwodny świat. Niesamowite ryby, małe skorupiaki i skorupiaki to znani mieszkańcy domowego stawu. Dla tych, którzy lubią zaskakiwać, zalecamy zasiedlanie krewetek w akwarium z rybami. Bogactwo gatunków, a także piękno podwodnych roślin stworzy prawdziwy ogród pod wodą.

Zanim całkowicie nowe organizmy opanują przestrzeń, ważne jest, aby zadbać o sąsiadów. Nie wszystkie ryby z radością spotkają nowych mieszkańców, a niektórzy będą postrzegać krewetki jako "smaczny dodatek" do paszy.

Wygodne warunki

Jeśli jesteś w znajomym otoczeniu krewetki w stanie ukryć się przed drapieżnikami ze względu na kolor ich muszli, nie są całkowicie chronione w akwarium. Często w stawie w domu sadzone są dekoracyjne krewetki w jaskrawych kolorach: niebieskie, żółte i czerwone.

Big Fish przestraszy twoje nowe oddziały. Dlatego krewetki często próbują kopać w piasku lub iść do nocnego życia. W rezultacie jasne skorupiaki mogą stracić swój kolor. Każda ryba, która jest większa dla krewetek, automatycznie staje się zagrożeniem dla nowych mieszkańców. Szczególne niebezpieczeństwo stanowią mieczyki, koguty, platiki, złote rybki i inne popularne wśród akwarystów.

Dlatego głównym zadaniem dla fanów podwodnego bractwa jest zbieranie krewetek w akwarium z rybami, biorąc pod uwagę zgodność gatunków.

Wybór sąsiadów

Kupując kolorowe maluchy do akwarium, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, z jaką rybą krewetki się przyczepiają. Takie podejście stworzy komfortowe warunki dla wszystkich mieszkańców bez szczególnego ryzyka.

  1. Biała perła to spokojne, pełne miłości krewetki, dzięki swojej przejrzystości i lekkości są prawie niewyczuwalne w wodzie. Zagrożeniem dla małych mieszkańców będą agresywne ryby. Skorupiaki są zagrożone szczególnie podczas linienia. W komfortowych warunkach ważne jest zapewnienie wystarczającej obecności glonów, mchów i innych roślin. Ten gatunek woli być w stadzie. Zaleca się rozliczenie ich w nowym domu w liczbie 10 osób.
  2. Żółta perła to złoty skorupiak, który absolutnie nie jest wybredny dla środowiska. Doskonale radzi sobie z małą rybką i krewnymi małych rozmiarów. Dla nich ważne jest, aby podnieść wystarczającą ilość mchu, roślin. W przypadku braku paszy dla skorupiaków, algi mogą być stosowane jako żywność. Dziecko krewetki jeść podwodne zielenie. Dla słonecznej krewetki w akwarium odpowiednie jest trzymanie ryb następujących gatunków: danio, gupików i innych nieszkodliwych stworzeń.
  3. Niebieski tygrys to zupełnie młody rodzaj ozdobnych krewetek, które mają piękny bogaty niebieski kolor. Obecność zaczepów, mchu, kamyków, wystarczającej ilości zieleni pozwoli ci stworzyć idealny dom dla skorupiaków. Lepiej jest ustawić "niebieskie tygrysy" w osobnym akwarium.
  4. Czereśniowe krewetki lub, jak się je nazywa, krewetka-wiśnia jest dość popularnym domostwem w domowych zbiornikach wodnych. Dobrze radzą sobie z pokojowymi przedstawicielami podwodnego bractwa: gupikami, danielami, mikrodozamami. Cherry jest bardzo nieśmiała i próbuje szybko uciec przed możliwym niebezpieczeństwem. Ciągły ruch przez zbiornik wydostaje krewetki.
Tworzymy komfortowe warunki

Zanim osiądą krewetki, pamiętaj, że dzielenie się nimi z rybami wymaga specjalnego podejścia, a mianowicie stworzenia wygodnych i bezpiecznych warunków dla małych skorupiaków.

  1. W akwarium powinno być wystarczająco dużo piasku, roślin, kamieni, aby skorupiaki miały wystarczająco dużo miejsca do ukrycia się.
  2. Próbujcie karmić, bo nowi mieszkańcy spadli między rośliny. Ryby nie będą tam jadły, a krewetki bez żadnego ryzyka będą mogły ucztować.
  3. Sąsiadujące ryby powinny być mniejsze niż krewetki.
  4. Nie uruchamiaj nowych zwierząt w akwarium. Jeśli jest taka możliwość, obserwuj skorupiaki, jeśli nie polują na ryby.