Krewetki w akwarium zawierają nie mniej niż ryby lub żółwie. Tych pięknych mieszkańców akwarium są całkowicie bezpretensjonalny w karmieniu i opieki, więc mogą twierdzić, że są idealne zwierzęta dla początkujących akwarystów. Mnożą się szybko i rzadko zachorują, gdy temperatura jest utrzymywana.

Krewetki w akwarium - gatunek

Wszystkie bezkręgowce można warunkowo podzielić na gatunki, klasyfikując je pod względem określonego gatunku i poziomu dostępności na rynku. Przejrzyste krewetki akwariowe są mniej powszechne niż tanie jaskrawo kolorowe czereśnie Neocaridina denticulata. Najbardziej dekoracyjny wygląd takich gatunków jak:

 1. Neocaridina biały. Jest również nazywany "śniegiem" ze względu na charakterystyczny mleczno-biały pancerz.
 2. Caridina spongicola. Shrimp- "arlekin" o pstrokatym trójkolorowym kolorze, został wyhodowany w Indonezji i jest jednym z najbardziej przerażających gatunków.
 3. Leander Modestus. Krewetki Hankai są podobne do raków w rozmiarze i kolorze muszli.
 4. Kardynał. Duża rasa, uważana za elitarną ze względu na wysokie koszty. U osobników tego gatunku ciemna skorupa koloru burgundowego lub brązowego z kontrastującymi jasnymi plamami.
 5. Macrobrachium carcinus i Penaeus monodon. Amerykańskie dlinokleshnevaya i krewetki tygrysie to duże osobniki skłonne do kanibalizmu.
креветки в аквариуме виды

Czereśniowa garnela w akwarium

Rodzaj słodkiej krewetki Neocaridina denticulata sinensis nazywany wiśnia , ponieważ mają jaskrawą spektakularną kolorystykę w odcieniach czerwieni i różu. Jest popularny zarówno wśród początkujących akwarystów, jak i doświadczonych dzięki temu, co uważa się za najłatwiejsze do utrzymania. Czereśniowe krewetki w akwarium mogą stać się sąsiadami ryb lub innych bezkręgowców, jeśli weźmiemy pod uwagę cechy formy:

 1. Wraz z wiekiem kolor powłoki w Cherry zmienia się na bledszy. Nie jest to oznaką problemów zdrowotnych, chociaż u wszystkich innych gatunków zmieniony kolor powłoki jest sygnałem obecności jakiejś choroby.
 2. Mężczyźni i kobiety mają różne temperamenty. Jeśli te pierwsze charakteryzują się średnim rozmiarem ciała i zwiększoną aktywnością, te drugie mają większą wielkość i prowadzą powolny styl życia.
 3. Krewetki w akwarium tego typu, ponieważ wiśnia rodzi się lepiej i żyje dłużej w zbiornikach z bujną roślinnością. Wiele długonogich roślin i mchów pomaga im spokojnie wyhodować swoje potomstwo.
вишневые креветки в аквариуме

Błękitna garnela w akwarium

Krewetki Blue Tiger zostały wyhodowane w południowych Chinach w 2007 roku: cena każdego osobnika jest wyższa, tym bardziej nasycony jest kolor jego skorupy. Niebieska krewetki w akwarium wymaga doświadczenia właściciela i zdolności do utrzymania wysokiej jakości linii genetycznej. Podczas hodowli Blue Tigers należy wziąć pod uwagę, że niebieski pigment często nie jest dziedziczony. Ten gatunek lubi jeść gotowane mrożone owoce morza, rośliny strączkowe i cukinię.

синие креветки в аквариуме

Żółte Krewetki Akwariowe

Żółta kanaryjska krewetka może żyć w akwarium o pojemności 10 litrów i czuć się świetnie zarówno w miękkiej, jak i twardej wodzie. Ze względu na niską odporność, która uległa pogorszeniu w wyniku selekcji, musi być okresowo karmiona tabletkami spiruliny. Krewetki domowe w akwarium zachowują się spokojnie, dzięki czemu mogą stać się sąsiadami o nieagresywnym wyglądzie.

żółte krewetki

Tygrys krewetki w akwarium

W przeciwieństwie do wszystkich powyższych gatunków, krewetki należące do gatunku akwariowych tygrysów nie lubią obfitości roślinności i gleby. Ale podoba im się zawartość drewna w podłożu zbiornika, z którego pobierają składniki odżywcze. U osobników tego gatunku występują kontrastujące paski na plecach i brzuchu, a główny kolor może mieć jeden z następujących odcieni:

 • brązowy;
 • czerwony;
 • ciemnozielony;
 • żółty;
 • czarny.
тигровая креветка в аквариуме

Krewetki w akwarium - zawartość

Pojemność, w której trzymane są zwierzęta, nazywa się krewetką. Ponieważ bezkręgowce lubią prowadzić skryty styl życia, lepiej jest umieścić ozdobne schrony i groty z bezpiecznego plastiku. Głównym problemem przy poznawaniu szczegółów dotyczących trzymania krewetek w akwarium jest filtrowanie. Każdy rodzaj krewetki lub młodego stada może dostać się do filtra dowolnego typu, więc jedyną możliwą opcją jest zwykła gąbka.