Jeśli hodowla ryb domowych stała się powszechna, to z jakiegoś powodu, shrimpers nadal są cudem dla wielu. Ale mają wiele zalet, dzięki którym Twoje życie stanie się o wiele bardziej interesujące. Po pierwsze jest nie tylko ekscytującym hobby, ale także egzotyczną dekoracją wnętrz. Zainstalowane we właściwym miejscu, akwarium ze skorupiakami, będzie odpowiednie zarówno w klasycznym wnętrzu, jak iw nowoczesnym apartamencie typu studio. Może być łatwo ozdobiony różnymi akcesoriami i wypełniony pięknymi roślinami. Krewetki nie wymagają zbyt dużej uwagi, w przeciwieństwie do kotów i psów. Nie powodują alergii na sierści i nie wymagają chodzenia. Ponadto, aranżacja bezpretensjonalnych, ale interesujących krewetek jest doskonałym powodem, aby uczyć dzieci opieki nad zwierzętami.

Pielęgnacja krewetek w akwarium

Jeśli nie weźmiesz pod uwagę kilku bardzo egzotycznych gatunków, reszta krewetek to jedne z najbardziej bezpretensjonalnych stworzeń akwariowych. Początkujący mogą kupić prosty zbiornik o pojemności 10 litrów sprężarka i filtr gąbkowy. Ostatnie urządzenie jest potrzebne jako środek ostrożności, małe stworzenia mogą być łatwo wciągnięte do urządzenia. Teraz, bez problemów, możesz kupić w pełni wyposażone akwarium ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami - lampą, termostatem, filtrem i innymi przedmiotami o pojemności 10 litrów lub więcej.

Kwasowość wody w takim akwarium powinna być w zakresie pH 6,5-8,0. Bardziej kwaśne środowisko niekorzystnie wpływa na chitynową osłonę twoich skorupiaków. Chociaż należy pamiętać, że bardzo miękka woda o niskiej zawartości wapnia jest również szkodliwa dla nich. Związki azotu z krewetkami są natychmiast wyczuwalne, więc woda musi być regularnie zmieniana (do 7% dziennie lub około 35% na raz w tygodniu). Stworzenia te są w stanie wytrzymać wahania temperatury od 15 do 30º, ale niepożądane jest to przyznać, przylegając do przeciętnego trybu 24-27 °. Zimne środowisko spowalnia metabolizm, aw bardzo ciepłej cieczy brakuje tlenu.

Jedzenie z krewetkami

W środowisku naturalnym skorupiaki te zużywają bakterie, grzyby, resztki pokarmów rybnych i pierwotniaki. Ich wszystkożerni akwarysta używają do czyszczenia zbiornika. Alga Nitchatka jest trudna do odstąpienia, ale jeśli zatrzymasz krewetki, to z nimi będzie znacznie łatwiej. Dzięki oddzielnej zawartości od ryb możesz kupić czystą karmę dla krewetek, która znajduje się w sklepach zoologicznych. Mikroorganizmy odpowiednie do karmienia skorupiaków pojawiają się na gnijącym drewnie, liściach i gałązkach, które mogą być specjalnie umieszczone w wodzie. Pojawi się mikrokosmos (detrytus), który dostarczy żywność dla krewetek.

Krewetki w akwarium

Ważną kwestią jest kompatybilność małej krewetki w akwarium z innymi mieszkańcami tego mikrokosmosu. Wszystkie stworzenia większe od krewetek, nawet nie agresywne, będą przerażone. Najniebezpieczniejsze jest umieszczanie krewetek w akwarium z gurami, złotą rybką, kogutami, miecznikami, skalarami, pielęgnicami i rybami dennymi. Każda duża twórczość będzie chciała zasmakować sąsiada i szybko izvestde twoich podopiecznych. Optymalna jest zawartość krewetek w akwarium obok małych brigitta Boraras, które są tak małe, że nie jedzą nawet najmniejszych skorupiaków. Gupiki i neony potrafią także ścigać krewetki, dlatego warto zaopatrzyć je w schrony wśród glonów i mchów. Krewetki w akwarium 1 Wielkość krabowca wynosi 1-3 cm, a średniej wielkości 7 cm, dlatego narybek o wymiarach około 1 cm powinien być oddzielony od ryb, krewetek, a nawet ślimaków.

Jeśli masz akwarium z małymi, spokojnymi rybami, warto pomyśleć o krewetkach. Tracisz dużo, jeśli nie dostaniesz tutaj tych pięknych zbiorników. Chociaż osobny zbiornik do krewetek o pojemności 10 litrów to również świetne znalezisko. Początkujący akwarysta może polecić krewetki wiśniowe, które doskonale i bardzo bezproblemowo się rozmnażają. Dopiero wtedy, gdy zapoznajemy się z tymi istotami, warto zdobyć krewetki tygrysie, krewetki trzmieli i inne gatunki, które nie mieszają się z sąsiadami i dobrze sobie z nimi radzą.