Teraz coraz więcej osób chce trzymać egzotyczne zwierzęta i ryby w domu. Ale jednocześnie chcieliby, aby zwierzęta nie wymagały szczególnej opieki i nie były zbyt kapryśne. Często kupujący wybierają trytonów. Aby zrozumieć, jak wygląda tryton, można przywołać jaszczurki. Te zwierzęta są nieco podobne, ale traszki żyją w wodzie i nie mają rozszczepionego języka.

Charakterystyczny widok

Zwierzę traszka należy do rzędu płazów z rodziny prawdziwych salamander. Mogą żyć zarówno na lądzie, jak iw wodzie. Długość ciała tych płazów wynosi 20 centymetrów. Ich skóra jest warta. Jeśli traszka żyje w wodzie, jej skóra jest błyszcząca i gładka. Bracia, którzy prowadzą ziemski tryb życia, mają szorstką skórę. W sezonie lęgowym mają grzebień przy ogonie. Kolor sierści może być brązowy, zielonkawy, oliwkowy. Opis traszek jest niekompletny, jeśli nie przywołać jego zdolności do regeneracji. Jeśli łapa zostanie oderwana od trytonu, to z czasem będzie rosnąć.

Rodzaje traszek

Najczęstszym rodzajem traszki jest igiełkowaty lub, jak się go nazywa, także traszka hiszpańska. Gatunek ten charakteryzuje się wytrzymałością, względną bezpretensjonalnością, dlatego poleca się go początkującym akwarystom.

Chińska traszka czerwonobrzuchy wygląda inaczej niż hiszpański kolor skóry i długość ogona. Jeśli traszka podobna do igły ma ogon w połowie ciała, wówczas traszka chińska ma znacznie mniejszy ogon.

Krótkoogonkowa traszka jest gatunkiem wodnym. Jest drapieżny, często kłóci się z kongenerami, dlatego zaleca się trzymanie w parach: samiec jest kobietą. Są grzebienie, Azja Mniejsza, zwykła i tilotritonia.

Treść Triton

Te płazów są bezpretensjonalne pod względem zawartości. Temperatura, która jest do zaakceptowania dla nich, wynosi od 14 do 25 stopni. Optymalne zawierają je w 21-24 stopniach. Dodatkowe ogrzewanie akwarium nie jest potrzebne, ponieważ są one zimnokrwiste, a przegrzanie może prowadzić do choroby lub śmierci.

Kilka trytonów może żyć w akwarium, z wyjątkiem gatunków drapieżnych, których firma nie toleruje. Zaleca się jednak obliczyć przestrzeń akwarium tak, aby 15 litrów wody spadło na jeden tryton, wtedy poczują się komfortowo. Woda, która zostanie nalana do akwarium, nie może zostać pobrana z kranu. Nie należy również używać wody przegotowanej i przefiltrowanej. Lepiej pozostawić wodę na kilka dni, a dopiero potem wlać do akwarium. Filtr pomoże utrzymać czystość wody, ale aerator dla traszek nie jest potrzebny. Podnoszą się, by oddychać. W akwarium, w którym żyją trytony, nie można wylać ziemi, wystarczy zrębków granitowych. Rośliny można wybrać bezpretensjonalne. Ważne jest umieszczenie pod wodą przeszkody, domu lub innej dekoracji. I dzieje się tak nie tylko dla piękna, ale także dla tego, że traszka może się ukryć. Nie lubi być ciągle w zasięgu wzroku, a od czasu do czasu chce przejść na emeryturę, ukrywając się przed wzrokiem ciekawskich.

Triton - bezpretensjonalne zwierzę. Ale często ludzie, którzy rodzą tego zwierzaka po raz pierwszy, pytają, co jedzą traszki. Tutaj wszystko jest proste - jedzenie trytonów powstaje przez wycinanie małych ćm, much, dżdżownic. Zasadniczo jest to niewłaściwe jedzenie i

gatunki traszek opieka jest przyczyną choroby trytonowej.

Reprodukcja traszek

Trytony są gotowe do rozmnażania w wieku jednego roku. Podczas gier godowych zwierzęta te mogą wydawać rechoczące dźwięki. Podczas krycia traszki pływają, jakby się obejmowały. Po zakończeniu procesu kojarzenia samica składa około 1000 jaj.

Można wywnioskować, że opieka nad trytonem nie wymaga dużego wysiłku. Dlatego jeśli jesteś fanem egzotycznych zwierząt, ale nie masz doświadczenia z ich treścią, traszki są dokładnie tym, czego potrzebujesz.