Wśród wszystkich mieszkańców akwarium krewetki należą do najciekawszych. A krewetki wiśniowe są również bardzo piękne ze względu na bogate ubarwienie. Gatunek ten został wyhodowany w wyniku hodowli rasy Neocaridina Heteropoda. Czereśniowe krewetki, jak się je nazywa, są dość bezpretensjonalne i nie wymagają specjalnych warunków przetrzymywania.

Krewetki wiśniowe - pielęgnacja i pielęgnacja

Najważniejszą rzeczą jest oczywiście jakość wody. Optymalne warunki dla zawartości krewetek wiśniowych to temperatura wody 20-26 ° C, sztywność 3-15 dKh i pH w zakresie 6,2 - 8. Im cieplejsza woda, tym ważniejsze jest nasycenie tlenem, a tym samym aerator w takich warunkach Akwarium jest koniecznością.

Zadbaj o inne parametry środowiska. W szczególności rośliny wymagające krewetek wiśniowych (na przykład mech java lub nitka algi). W jego zaroślach krewetki będą mogły ukrywać się przed rybami podczas pierzenia, a także wykorzystywać cząstki flory akwariowej jako pokarm.

Jak karmić czereśnie z krewetek?

Czereśnie z krewetek zwykle żywią się same, żywiąc się najmniejszymi cząstkami zgniłych roślin, odpadkami filtrującymi, cząstkami muszli opadającymi podczas linienia, a nawet martwymi rybami. Jeśli akwarium z krewetkami funkcjonuje przez długi czas i jest w nim wystarczająco dużo glonów, wtedy wiśnia znajdzie, a nie zaspokoi apetyt. W nowym akwarium, w którym nie powstał jeszcze własny ekosystem, pożądane jest dodatkowo zaoferowanie specjalnej żywności dla skorupiaków w postaci tabletek, płatków lub peletek. Ale nie bądźcie zbyt gorliwi, ponieważ przekarmianie krewetek jest przeciwwskazane: muszą zawsze szukać żywności.

Krewetki wiśniowe - kompatybilność ryb

Wiśnie dobrze się dogadują w tym samym pojemniku z małymi i spokojnymi rybami - neonami, gupiki itp. Najważniejsze jest zapewnienie krewetkom niezawodnego schronienia w postaci obfitych zarośli roślin akwariowych, a także nie umieszczanie w pobliżu drapieżników, którzy będą polować na krewetki tylko dla zabawy.