Zwierzęta domowe spędzają większość życia siedząc na okonie, więc ten produkt jest bardzo ważnym elementem, do którego wyboru należy podejść dokładnie. Istnieją różne rodzaje pięknych i jasnych rzeczy na sprzedaż, ale wciąż nie ma nic lepszego niż zwykłe drewno. Wykonanie takich okoni jest niezwykle łatwe, a teraz udostępnimy najłatwiejszy i najtańszy sposób, nawet dla dziecka.

Jak zrobić okoń dla papugi?

 1. Materiałem na okonie może być gałązka drzewa owocowego, najlepiej nietraktowana środkami owadobójczymi lub innymi trującymi substancjami.
 2. Okoń dla papug zrób to sam 1
 3. Użyjemy sekatora ogrodowego, małej piły do ​​metalu, taśmy mierniczej i noża.
 4. Persoons for paprot zrób to sam 2
 5. Mierzymy komórkę w zależności od tego, jak naprawiamy okoń (wzdłuż lub przez komórkę).
 6. Persole dla papug zrób to sam 3
 7. Odetnij kawałek gałęzi, dodając około 5-7 mm do uzyskanego rozmiaru. Nasze pąki dla papug falistych powinny wystawać lekko na zewnątrz.
 8. Persoons for paprot zrób to sam 4
 9. Od końca gałązki robimy mały krój.
 10. Pern dla papug zrób to sam 5
 11. Z drugiej strony robimy ten sam rowek.
 12. Persole dla papug zrób to sam 6
 13. Jeśli zamontujesz okoń w miejscu, w którym spotykają się pręty, wówczas cięcie wykonuje się poprzecznie.
 14. Persoons for paprot zrób to sam 7
 15. Możesz zainstalować produkt w miejscu.
 16. Persole dla papug zrób to sam 8
 17. Istnieje drugi łatwy sposób przymocowania małego okonia do ściany komórkowej. Będziesz potrzebował tej samej gałązki i dwóch korków z plastikowej butelki spod soku owocowego.
 18. Persole dla papug zrób to sam 9
 19. Łączymy wszystkie nasze części za pomocą śruby, tak aby wtyczki były płaskie względem siebie.
 20. Persoons for paprot zrób to sam 10
  Persoles dla papug zrób to sam 11
 21. Rozwijamy produkt i mocujemy go do prętów klatki, używając wtyczek jako domowego zacisku.
 22. Persoons dla papug zrób to sam 12
 23. Właściciele mogą zainstalować te urocze drewniane papugi dla papug, zarówno na zewnątrz klatki, jak i wewnątrz.
 24. Persoons for paprot zrób to sam 13
  Persoons for paprot zrób to sam 14

Średnica okonia zależy od gatunku ptaków, ponieważ łapy są różne i nie powinny być tak małe, aby pióra twojego pierzastego zwierzaka były zamknięte. Papużki faliste, gołąbki Hades i młodzi ludzie to małe stworzenia. Dla nich średnica pręta powinna być w zakresie 0,8-1,8 cm, Corella, Lori, Arating i inne średniej wielkości ptaki wymagają poddasza o średnicy 1,5-3 cm. kakadu , już muszą usiąść o średnicy 5 cm.

Które okonie są lepsze dla papugi?

 1. Doświadczeni amatorzy niemal natychmiast rozstają się z plastikowymi okoniami, z których wiele pierzastych zwierzątek rozwinie odciski i inne problemy z łapami.
 2. Produkty z drewna są znacznie lepsze, ale patyki fabryczne są zbyt gładkie i gładkie, co również nie jest zbyt dobre. Ptaki dla tak doskonałych grzęd, którym trudno się trzymać.
 3. Bawełniane elastyczne grzędy w postaci liny z metalowym prętem chybionym wewnątrz wyglądają pięknie. Musisz jednak upewnić się, że papugi nie obgryzają tkaniny i nie objadają się bawełną, strzelając wrób. Czasami zdarza się, że ptaki zostają uwikłane w rozciągnięte nici. Lepiej jest natychmiast usunąć uszkodzony produkt.
 4. Słupy cementowe są trwałe i są z powodzeniem stosowane do szlifowania pazurów i zawieszane są w miejscach, w których ptaki rzadko siedzą lub śpią. Są zimne w dotyku.
 5. Grzędy podgrzewane. Są wykonane z tworzywa sztucznego, zasilanie jest podłączone do sieci elektrycznej lub akumulatorów.
 6. Aby zmielić dziób i pazury, można kupić pumeksy lub produkty posypane specjalnymi minerałami. W niektórych z nich można zmienić dysze.
 7. Wciąż istnieją różne rodzaje elastycznych okoni: gumowe, rozciągliwe, modułowe i inne.

Pielęgnacja okonia

Okresowe czyszczenie grzęd i ich dezynfekcja to ważna rzecz, której nie należy lekceważyć. Rozcieńczyć 100 ml wybielacza do pięciu litrów wody, wypłukać produkt i osuszyć. Silny brud można usunąć metalową szczotką. Nie używaj środków czyszczących z dodatkiem żywicy. Papugi z gałęzi z własnymi rękami można gotować lub kalcynować w piekarniku elektrycznym przez około 20 minut.