Stan transu, w którym osoba jest w stanie hipnozy, może "pracować" dla dobra zdrowia. Autohipnoza i samoprogramowanie to jedna z kompleksowych technik ekspozycji człowieka. Wprowadzenie stanu hipnozy za pomocą innej osoby jest łatwiejsze niż zrobienie tego samemu. Ogromny wysiłek warto nauczyć się takich technik. Porozmawiamy o tym dzisiaj.

Raz, dwa, trzy

Technika autohipnozy dla początkujących polega na opanowaniu umiejętności szybkiego odprężenia się, zamykania oczu, jak mówią, na żądanie. Koncentracja na jednej myśli jest również jednym z kluczowych punktów uczenia się.

Technika autohipnozy składa się z następujących ćwiczeń:

  • usiądź lub usiądź. Powinieneś być spokojny, potrzebujesz całkowitej ciszy;
  • oddychaj tym samym rytmem, poczuj ciepło swojego ciała;
  • przy liczbie "jednego", którą należy głośno wypowiedzieć, skoncentruj się na jednej myśli: "Moje powieki stają się ciężkie, a moje oczy są bliskie". Powtórz te słowa, wyklucz inne myśli. To nie jest łatwe, a za pierwszym razem nie odniesiecie sukcesu. Nie próbuj zamykać oczu wbrew swojej woli, poczekaj, aż zrobisz to mimowolnie;
  • kosztem "dwóch", załóż na myśl następującą myśl: "Moje oczy są zamknięte, moje powieki są zamknięte, nie mogę ich otworzyć." To ćwiczenie powinno nauczyć Cię pozostać w określonym stanie, dopóki świadomie nie zdecydujesz się go opuścić.
  • spróbuj otworzyć oczy. Nie powinieneś tego mieć, inaczej nie dotarłbyś w stanie hipnozy. Będziemy musieli wszystko powtarzać od początku;
  • Do konta "trzy" wypowiedz odpowiednie słowa na głos, np. "Otwórz" lub "otwórz". Tylko w tym przypadku powinieneś być w stanie otworzyć oczy i wyjść ze stanu hipnozy.
O profesjonalistach nie kłóć się

Bardzo trudno jest wejść w samohipnozę, ponieważ wymaga szczególnej koncentracji od osoby. Wiele różnych myśli powstrzymuje człowieka przed zrobieniem tego. Potrzeba dużo czasu i ćwiczeń, aby opanować podstawy, bądź przygotowany na to.

Metoda autohipnozy pozwala osobie angażować się w autohipnozę i auto-trening. Kiedy można opanować początkowe techniki, będąc w stanie hipnozy, można zainspirować niektóre myśli w sobie. W zależności od sytuacji możesz "złagodzić" jej efekty. "Odniosę sukces, nic mi nie jest" technika autohipnozy "Przebaczyłem wszystko, nie trzymam się zła", "Już nie kocham i to mnie nie boli" - świadomość takich rzeczy może znacznie ułatwić życie.

Warto zwrócić uwagę na najbardziej przydatne książki, które pomogą ci w badaniu autohipnozy:

  1. "Self-hipnoza. Przewodnik do zmiany siebie. Autor: Brian M. Alman i Peter T. Lambre
  2. "Hipnoza i autohipnoza". Autor: K. Tepherwayn
  3. "Self hipnoza i psychoterapia raka." Autor: K. Simonton;
  4. "Hipnoza: praktyczny przewodnik." Autor: Gordeev M.N.