Poczucie winy nie daje odpocznienia. Chcę wrócić do przeszłości, poprawić kilka złych działań i cieszyć się resztą życia. Niestety, jest to niemożliwe, maszyna czasu nie została jeszcze wynaleziona. Musimy żyć tu i teraz, dbać o każdą chwilę naszego istnienia i znaleźć siłę, by wybaczyć sobie nasze błędy.

W sercu zadrapania kota

Samoedstvo lub samobiczowanie jest jedną z najbardziej "ulubionych" działalności ludzkości. Żałowanie, współczucie innych nie jest złym perspektywą. Tak więc psyche ma za zadanie szukać wymówek, wciąż powracając do przeszłości. Ten, kto nie może się pogodzić i wybaczyć sobie za swoje "błędy", próbuje "odegrać" spisek ze swojego życia, mentalnie wybierając nowe i nowe opcje możliwych działań. Ale musimy pamiętać, że przeszłość jest w przeszłości. Kiedy nic nie da się naprawić, lepiej jest myśleć o konsekwencjach i próbować je wygładzić, zamiast niszczyć siebie od środka.

Wiele okoliczności w życiu nie zależy od nas. Nigdy nie wiesz, gdzie potkniesz się i upadniesz. Rozprzestrzeniać się wszędzie słomą nie uda. Nie zawsze możesz kontrolować wszystko. "Nie było potrzeby, aby tam iść i iść tak dużo, to by mnie nie okradli ...". Nie ma sensu dyskutować w ten sposób. Rob może i w środku dnia, w zatłoczonym miejscu, gdziekolwiek i kiedy chce się gangster. A jeśli tak, to dlaczego winimy siebie za takie sytuacje, na jakiej podstawie?

Jak pozbyć się samoyedstva?

Poczucie winy przeszkadza w wyzdrowieniu. Skupiając się na zdarzeniach, które już nastąpiły, nie zwraca niezbędnej uwagi na to, co jest konieczne do życia.

Musisz przestać ćwiczyć samoing, bo inaczej ryzykujesz zrujnowanie siebie i swojego zdrowia. Postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:

  • zaakceptuj okoliczności. Akceptacja tego, co już się stało, jest pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić;
  • Spróbuj znaleźć "pros". Pozytywne chwile można wyciągnąć z każdej sytuacji, jest to kolejna cecha naszej psychiki; jak pozbyć się samoed
  • zgadzam się z twoją niewinnością. W takiej sytuacji, na przykład rabunku lub, nie daj Boże, nie ma molestowania seksualnego z twojej winy. Konieczne jest rozpoznanie i zatrzymanie poczucia winy z powodu tego, co się stało;
  • znaleźć bodziec do późniejszego życia. Zmotywuj się celem, swoim marzeniem. W życiu jest wiele radosnych i radosnych chwil, w których warto żyć. Znajdź siłę, by poradzić sobie z kłopotami, wyzdrowiej z negatywu i idź z podniesioną głową.