Biorąc pod uwagę, że w naszych czasach problem homoseksualizmu staje się problemem na skalę globalną, istnieją zwolennicy wyłącznie tradycyjnych stosunków seksualnych, co nieuchronnie prowadzi do pojawienia się czegoś takiego jak propaganda homofobii.

Homofobia jest obraźliwym wzorcem ideologicznym, który jest rutynowo stosowany przez homoseksualistów w formie oskarżeń przeciwko osobom, które są zwolennikami moralności i tradycyjnych wartości rodzinnych. W Rosji ustawa o homofobii wymienia 1706, kiedy Peter I przedstawił artykuł kryminalny dotyczący homoseksualizmu, chociaż w czasach Iwana Groźnego bojarom uniknięto powierników cara, którzy wykazywali dziwne hobby.

W 1972 r. Homofobię zdefiniowano jako lęk przed kontaktem z osobami homoseksualnymi, a jeśli mówimy o samych homoseksualistach, oznacza to strach przed samym sobą. Dla takich osób homofobia może stać się problemem wewnętrznym, gdy straci kontrolę nad homoseksualnymi lękami i obrazami, które powodują. Utrata takiej kontroli następuje od momentu wątpliwości normalności orientacji, tu nabiera tempa, obrazy zaczynają atakować jego twórcę.

Przyczyny homofobii

Międzynarodowa klasyfikacja chorób psychicznych nie uznaje homoseksualizmu za chorobę. Dzieci wychowywane w parach homoseksualnych stają się homoseksualistami nie częściej niż dzieci wychowywane w tradycyjnych rodzinach. Homoseksualiści nie wymagają przywilejów, specjalnych politycznych praw i przywilejów. Skąd się bierze homofobia?

Statystyki pokazują, że pozycja większości ludzi jest neutralna i tylko około 20% ludzi wykazuje postawy homofobiczne. W takim przypadku rozróżnia się następujące obszary:

  • tolerancyjne stanowisko, które uznaje użyteczność psychologiczną, społeczną i moralną oraz równość nietradycyjnych przedstawicieli orientacji;
  • konsekwentnie homofobiczna pozycja, gdy traktuje się lesbijki i homoseksualistów jak gorszych, a nawet tych, które stanowią zagrożenie dla społeczeństwa (wymagają ograniczenia ich praw, traktowania lub ścigania karnego);
  • neutralna pozycja, to znaczy brak zainteresowania problemem lub niechęć do wyrażania swoich opinii;
  • pozycja oportunistyczna, czyli pozycja, która różni się w zależności od aktualnych informacji, ich własnego stanu emocjonalnego i sytuacji.
  • Specjalna grupa jest reprezentowana przez ludzi, którzy utrzymują status quo, czyli tych, którzy czują się dobrze w obecnej sytuacji (brak represji i niedyskryminacji).

Testy homofobii pokazują, że może być otwarty i ukryty. Ukryty charakteryzuje się tym, że osoba potępia takie stosunki seksualne, uważa je za odchylenie, ale nie wyraża swojego niezadowolenia ani nie podejmuje żadnych aktywnych działań. Ale, niestety, są też fanatycy, którzy nie wahają się twierdzić, że homoseksualiści powinni zostać zniszczeni, prawo homofobii zabić osobę tylko dlatego, że kocha inną osobę tej samej płci. A najsmutniejsze jest to, że tacy homofobowie naprawdę istnieją, a nawet są aktywni. Zdarzają się już przypadki popełnienia samobójstwa wśród uczniów, gwałt na lesbijkach w celu skorygowania ich orientacji, zabójstwa homoseksualistów ze względu na nienawiść, a to nie jest odosobnione.

Jak pozbyć się homofobii?

Osoba może pozbyć się homofobii tylko wtedy, gdy nie potrzebuje kompleksu ochronnego. Ważne jest, aby pamiętać tutaj o psychoanalizie Ważne jest, aby pamiętać, że dla każdej osoby homofobia jest pozycją społeczną, do której ma pełne prawo, ale tylko jeśli nie zapomni zasady, że wolność jego pięści powinna kończyć się tam, gdzie zaczyna się wolność czyjegoś nosa.