Sedum - kwiat nie jest tak piękny jak oryginał. W jednym egzemplarzu jest mało prawdopodobne, aby przyciągnąć uwagę, ale jeśli zostanie wyładowany na stronie w grupach, będzie doskonałą dekoracją. Świadomość, że sedum jest doceniane przez projektantów krajobrazu, z jego pomocą łatwo jest stworzyć dekoracyjne dywany kwiatowe na działce. Nawet nazwa Sedum, według jednej z wersji, pochodzi od słowa sedium - "siedzieć", jak gdyby rośliny usiadły na ziemi, przyciśnij do niego.

Inną popularną nazwą sedum jest sedum. Ten rodzaj obejmuje co najmniej 500 gatunków roślin - jednoroczne i wieloletnie, odporne na zimno i tropikalne, te, które tracą liście jesienią i te, które pozostają wiecznie zielone. Głównie na północnej półkuli rosną stonecropy, z wyjątkiem niektórych gatunków południowych. Do uprawy w ogrodzie najlepiej nadaje się roślina Sedum wieloletnia, zdolna wytrzymać przymrozki zimowe.

Seduma w ogrodzie może być rozpoznawana przez mięsiste gęste liście i duże kwiatostany małych kwiatów. Kolor liści zmienia się od zielonego do burgundowego i brązowego, charakterystyczny dla sedum jest szary nalot na liściach. Kwiaty występują również w różnych kolorach - białym, żółtym, różowym, bordowym. Często stopień szarej płytki, kolor roślin, forma zmienia się wraz z warunkami wzrostu. Oczyszczanie może się dostosować - ta sama roślina ogrodowa sedum będzie wyglądać inaczej w różnych obszarach.

Rozchodnik - rośnie

Zwykle rosnące sedum nigdy nie jest kłopotliwe, ponieważ należy do roślin jako sukulentów. Wystarczająco, aby spełnić minimalne warunki. Większość gatunków sedum sadzi się głównie w słonecznym miejscu, w cieniu tracą atrakcyjną przysiółkę, rozciągają się, stają się blade, liście stają się cieńsze, a kwiaty mogą w ogóle nie pojawiać się. Dla gleby ta roślina absolutnie nie jest wymagająca, każdy zrobi, co najważniejsze, że jest przepuszczalna dla wody. W przyrodzie sadzonki wyrastają na kamienistych, piaszczystych glebach wapiennych, dlatego nie są przyzwyczajeni do delikatności.

Podlewanie rośliny nie powinno być częste, w rzeczywistości jest wymagane tylko w okresie suchym. Odżywianie można wykonać za pomocą azotu lub obornika, ale nie bądźcie gorliwi, przesadzone rośliny nie tolerują dobrze zimy. Poniższe procedury są ważne dla okresu zimna dla sedum - po kwitnieniu pożądane jest przycięcie gleby do pokrywy gleby, a pozostała rozeta do ściółki kompost . Warto powiedzieć, że sedum, lądowanie i pielęgnacja są niezwykle proste, nie trwają chwast dlatego warto pracować nad ich usunięciem.

Sedum - reprodukcja

Taka roślina jak Sedum obejmuje rozmnażanie na trzy sposoby - nasiona, sadzonki i dzielenie buszu. Rosnące rozchodowanie z nasion jest możliwe zarówno wiosną, jak i jesienią. Po pierwsze, nasiona wysiewa się w pudełkach, a następnie małe pędy z jednym lub dwoma liśćmi są przenoszone do łóżek. Taka roślina będzie miała co najmniej 2 lata. Rozdrobnione sadzonki mogą być łodygami i liśćmi. Sadzonki ukorzenione łatwo w mokrym piasku, zwykle w ciągu dwóch tygodni, po czym można je przesadzić w ziemię. Najprostszy sposób na hodowlę - Rozchodnik w ogrodzie podział buszu. Wskazane jest, aby robić to na wiosnę co 3-4 lata.

Właściwości lecznicze Sedum

Przydatne właściwości Sedum używane od czasów starożytnych, nawet Hipokrates twierdził, że roślina ta ma właściwości lecznicze. By the way, istnieje inna wersja pochodzenia nazwy od łacińskiego sedo, co oznacza "uspokoić", ponieważ wierzono, że roślina łagodzi ból. W nowoczesnej medycynie ludowej sedum jest również stosowane jako środek do gojenia ran i oparzeń, a jego wywar jest stosowany jako lek na zapalenie.