Wraz z nadejściem jesieni chrupiąca kiszona kapusta pojawia się na naszych stołach i wchodzi w skład przepisów wielu jesiennych potraw. Jeśli kupujesz kapustę wyłącznie na rynku, wybierz piękny i czysty, z zielonym liściem nienaruszonym. Natomiast osoby z terenów podmiejskich próbują wyhodować własne cenne warzywa. A oni, patrząc na całkowicie czyste prześcieradła, całkiem naturalnie zastanawiają się, co można wykorzystać do traktowania kapusty z gąsienic, aby zbiory z ich łóżek ogrodowych były tak nienaruszone. I musimy przyznać, że praca przed nami jest trudna, ponieważ jesteśmy dla ekologicznych warzyw. Dlatego będziemy studiować metody i przepisy, niż przetwarzać kolor i biel kapusta od gąsienic.

Jak przetwarzać kapustę z gąsienic i ślimaków bez chemii?

Istnieje wiele metod, z powodzeniem stosowanych przez nasze babcie. Tutaj wszystko jest ułożone wyłącznie na cechach owadów i stosowane są tylko naturalne środki zaradcze. Wszystkie te popularne przepisy, będziemy zbierać na liście:

  1. W przypadku ślimaków nie jest koniecznie zwalczanie przez opryskiwanie lub innego rodzaju obróbkę kapustą. Nasze babcie dość skutecznie wykorzystały kolekcję tych szkodników. Ślimaki uwielbiają słodycze i chętnie zbierają się przy szmatce zanurzonej w rozcieńczonym dżemie lub słodkiej wodzie. Zamiast szmata, niektórzy po prostu wkładają talerze lub tace z rozcieńczonym słodkim dżemem. Rankiem wszystkie szkodniki będą tuż przy przynęcie i nie będziesz musiał ich zwabić.
  2. Jeśli szanowane są słodkie ślimaki, musztarda jest absolutnie nie do zniesienia. Posypuj więc posypane musztardą proszkiem, a tym samym odstraszaj ślimaki. Znajomy płynny amoniak jest doskonałym pomocnikiem w ogrodzie. Weźmy małe wiadro i wlej do niego 40 ml amoniaku. Za pomocą tego rozwiązania delikatnie przelej kapustę prosto przez głowy kapusty. Po kilku minutach ślimaki zaczną wynurzać się na powierzchnię i będziesz musiał je ponownie przetworzyć, ale tym razem już zatruwasz szkodnika.
  3. Jeśli zaleca się traktować kapustę z gąsienic, wydaje się niezdrowe, warto tylko podlewać swoje nasadzenia i patrzeć na dolną stronę liścia tygodniowo. Jest całkiem możliwe, aby poradzić sobie z tym problemem w sposób mechaniczny, a mianowicie by zebrać mur ręcznie, gdy tylko się pojawią. Istnieje również siatka ochronna na sprzedaż, która przepuszcza powietrze i światło słoneczne, ale nie pozwala szkodnikom na składanie jaj na arkuszu. To prawda, że ​​warto dużo przyjemności, aby koszt kapusty znacznie wzrósł.
  4. Najpopularniejszy sposób niż zalecany do przetwarzania kapusty z gąsienic i ślimaków, oczywiście phytonasta. Tego, czego po prostu nie przygotowuje. Tu idą wszyscy sąsiedzi z ogrodu warzywnego - od kartofli po kwiaty delphinium. Średnio około kilograma wysuszonej kęsy jest pobierana na wiadro, a następnie nalega się na około jeden dzień. Pamiętaj, aby dodać mydło i obsadzić sadzenie.
  5. Inną bardzo popularną opcją niż przetwarzanie kapusty z gąsienic jest przygotowanie wywarów. Blaty pomidorowe i gorzka papryka są równie dobre. Około kilograma gotuje się w małym wiadrze z wodą, po czym nalega na dwa dni.

Jak mogę przetwarzać kapustę z gąsienic?

Kiedy już zobaczysz, że wszystkie opcje oszczędzania wyraźnie ucierpiały jak przetwarzać kapustę z zielonej gąsienicy fiasko, odważnie przejść na bardziej radykalne sposoby. Ponownie, niektórzy używają chemii, inni próbują mniej niebezpiecznych leków.

Na przykład możesz ugotować ługę. Następnie jest chłodzony i obficie podlewał kapustę tuż nad łóżkiem ogrodowym. Jest to stosunkowo łagodna opcja. Jeśli szukasz gotowej bezpiecznej metody, zamiast leczenia kapusty z zielonej gąsienicy, spróbuj biologów. Ale tutaj trzeba zrozumieć, że większość, ze względu na ich bezpieczeństwo, będzie skuteczna dla ludzi, głównie we wczesnych stadiach rozwoju owadów. Środek bakteryjny lepidocide (część wielu gotowych produktów) zadziała, pod warunkiem, że zaczniesz go używać natychmiast po pojawieniu się pierwszych osadników, a także w temperaturach powyżej 18 ° C.