Wraz z nadejściem okresu jesiennego ogrodnicy wiedzą, że nadchodzi bardzo ważny czas - przygotowanie ogrodu do zimowania. Obejmuje to wszelkiego rodzaju działania, w tym opryskiwanie przed chorobami i szkodniki .

Zanim zaczniesz pracę, musisz wiedzieć, jak poradzić sobie z owocami jesienią. Chronią ogród za pomocą pistoletu natryskowego, aw razie potrzeby noszą respirator i kombinezon ochronny. Z reguły przetwarzanie nie odbywa się przy wietrznej pogodzie.

Użyte chemikalia

Najłatwiejszy w użyciu i nieszkodliwy dla ludzi jest uważany za natrysk w jesiennych drzewach roztworem soli kuchennej. Ta metoda jest odpowiednia dla rolników, którzy chcą uprawiać owoce bez użycia szkodliwych leków.

Sól w tym przypadku służy jako środek dezynfekujący, który spadając na gałęzie i kora drzewa, przenika do wnętrza i walczy z chorobotwórczymi mikroorganizmami i owadami, które znalazły się w zimowym schronieniu w korze drzewa. Aby przygotować roztwór roboczy, weź 1 kg soli i rozpuść go w wiadrze z wodą.

Jeśli jeszcze nie odkryłeś, jak najlepiej przetworzyć drzewa owocowe od szkodników jesienią, wówczas zaleca się stosowanie mocznika, który w przyszłym roku ochroni ogród przed szkodnikami i chorobami. Oprócz spryskiwania samego drzewa, będziesz musiał przetworzyć pień drzewa.

Ale nawet dzieci w wieku szkolnym wiedzą, jak radzić sobie z pniami drzew owocowych - oczywiście, to jest wapno. Niedoinformowani ludzie wierzą, że pnie są bielone, aby nadać ogrodowi piękny wygląd, ale jest to tylko częściowo prawdą. Główną zaletą wybielania jest wydalanie z pnia wszelkiego rodzaju owadów i zaprzestanie ich rozprzestrzeniania się na wszystkie gałęzie szkieletu.

Wraz z nadejściem chłodów, szkodniki z gleby przenoszą się na drzewo i ważne jest, aby nie przegapić chwili. Dlatego zaleca się wybielić łodygi wczesną jesienią, ale oprysk można przełożyć na późniejszy czas.