Doświadczeni ogrodnicy zalecają, aby nie polegać na obietnicach sprzedawców w sklepach ogrodniczych i powodzenia, i zawsze przygotowywać pozyskane sadzonki, nasiona i pędy. Dla ogórki użyj różnych metod namaczania, wszystko zależy od celu, nasion, wybranego preparatu przed sadzeniem.

Jakie jest zachowanie moczenie nasion ogórka przed sadzeniem?

"Zaawansowani" ogrodnicy ćwiczą moczenie w następujących kompozycjach:

  1. Nie jest tajemnicą, że naturalne metody uprawy są obecnie priorytetem dla wielu letnich mieszkańców. Dlatego moczenie w wodnym roztworze miodu nie jest już zaskakujące, w tym w przypadku nasion ogórka. W szklance wody wystarczy rozpuścić łyżeczkę i tylko lekko przykryć nasiona roztworem. Nie powinni w nim pływać. Wystarczy pięć godzin ekspozycji.
  2. Jeśli wolisz moczyć w gotowych produktach na nasiona ze sklepu, powinieneś spróbować ogórki Appin. Zawsze daje doskonałe wyniki. Moczenie w "Epin" jest bezpieczne dla nasion ogórka, ponieważ sam lek ma pochodzenie roślinne i przyczynia się jedynie do szybkiej adaptacji kultury w przyszłych warunkach wzrostu.
  3. Całkowicie darmowy roztwór do nasion ogórka, nie gorszy niż "Epin" - moczenie w soku z aloesu . Musimy zmieszać sok z aloesu na pół z wodą. W tym rozwiązaniu wystarczająca ilość substancji odżywczych plus całość to dobry środek dezynfekujący.
  4. Czasami, aby pomóc kiełkującym nasionom, musisz dokładnie zmiękczyć skorupę. W przypadku ogórków cele te osiąga się doskonale przez zanurzenie w wódce : alkohol etylowy doskonale zmiękcza powłokę nasienną. Ale ważne jest, aby pamiętać, że w wódce obecność nasion ogórka nie powinna być długa, moczenie przez nie więcej niż pół godziny.
  5. Na koniec możesz po prostu użyć metody bezodpadowej. Na przykład sok z ziemniaków doskonale nasyca nasiona substancjami odżywczymi. Najpierw zamrażamy kilka ziemniaków. Następnie daj im naturalny sposób na rozmrożenie i wyciśnij sok. Czas przetwarzania wynosi około 8 godzin.