Aby rośliny mogły leżeć na łóżkach, nie wystarczy pracować w ogrodzie bez odpoczynku, ponieważ bez szybkiego podlewania wszystkie wysiłki zostaną doprowadzone do niczego. W deszczową pogodę sama przyroda pomaga letnim mieszkańcom. Ale deszcze nie wylewają się na prośbę i muszą myśleć o tym, jak podlewać rośliny. Postęp daleko posunął się naprzód, a konewki są teraz reliktem przeszłości. Najlepszy wybór do ogrodu - pompa silnika lub pompy wody. Porozmawiamy o tym ostatnim dzisiaj.

Rodzaje pomp

Istnieje kilka rodzajów takich pomp przeznaczonych do podlewania ogrodu. Jeśli zaopatrzenie w wodę będzie pochodzić z najbliższego zbiornika - rzeki lub jeziora, najlepszym rozwiązaniem będzie pompa drenażowa . Nie boi się mułu, opadłych liści ani małych owadów, które wpadają do wody. Wewnątrz tej pompy znajduje się siekacz, który natychmiast miażdży wszelkie śmieci.

Jeśli podlewanie odbywa się z odwiertu, głębokość nie jest większa niż dziesięć metrów, to konieczne jest wybranie pompy powierzchniowej do nawadniania ogrodu. Z reguły ma wystarczającą moc, aby skutecznie dotrzeć do strumienia w dowolnym zakątku obszaru podmiejskiego. Jedyną wadą tego urządzenia jest poziom hałasu. Och, bardzo tarahtit podczas działania takiej pompy. W celu wygłuszenia należy zastosować gumowe maty i zainstalować pompę w izolowanym obszarze. Wszystkie niedociągnięcia są zapomniane dzięki prostemu i szybkiemu montażowi pompy. Wystarczy tylko opuścić wąż do wody i przystąpić do podlewania.

Następny widok to pompa zanurzeniowa . Jeśli na terenie znajduje się już studnia, wówczas za pomocą takiej pompy można również podlać ogród. Ale nie zaleca się instalowania go tylko do nawadniania. Wszakże aby uruchomić pompę, trzeba skorzystać z pomocy specjalistów. Podobnie jak na koniec sezonu, pompa powinna zostać usunięta ze studni i zachowana do przyszłego lata. Woda podniesiona z dużej głębokości jest bardzo zimna, a dla roślin wystarczy Pompa lufowa do podlewania ogrodu jest szkodliwy.

Idealny - beczka do podlewania ogrodu. Nie jest drogie, trwałe, bardzo łatwe w instalacji i prawie bezgłośne. Kolejną niezaprzeczalną zaletą tej pompy jest możliwość podlewania ogrodu, nawet jeśli w okolicy nie ma studni ani żadnego akwenu wodnego. W końcu może podlewać nawet z wiadra.

Każdy staranny letni mieszkaniec zbiera deszczówkę w różnych pojemnikach znajdujących się na terenie. Do nich można podłączyć taką pompę i można podlewać ogród ciepłą wodą deszczową. Maksymalna głębokość nurkowania wynosi około półtora metra. Jest to najbardziej prosty i ekonomiczny sposób podlewania ogrodu.