Jeśli sadzisz kwiaty w domu, najprawdopodobniej jesteś zainteresowany pytaniem - które rośliny domowe jak cień? Rośliny cieniolubne to: calathea, ficus, fittonia, paproć, maranta, aglaonema, fittonia, aucuba, aglaonema, cis capitate, cordilina, forchuna, dracena, hamedorea, rapis, nephrolepis, simpolias, adiantum, clivia, pestris, cristia, pith cers, pterstheras, papistyrs, hapedonia, nephrolepis, sympolias, adisinum. Istnieje wiele kolorów, które czują się bardzo dobrze w cieniu, ale tutaj są najczęstsze, które można znaleźć w sklepach.

Okna północne są najlepszym miejscem do uprawy w cieniu roślin domowych. Gleba w doniczce powinna być płodna, ponieważ roślina będzie karmiona tylko z ziemi. Kwiaty rzadko kwitną rzadko, ale mają bardzo kolorowe liście.

Rośliny kwitnące w cieniu to hibiskus lub chińska róża, abutilon lub klon kwitnący, anturium lub męskie szczęście, amarylis lub lilia wewnętrzna, koral begonia, wysoka begonia, balsam Waller, nerta granada, róże doniczkowe, wiesiołek pokojowy, paunset lub gwiazda betlejemska, cyklamen , zeria, frezja, tuberoza tuberoza, Spathiphyllum Schlumberger. Te cieniowe rośliny domowe kwitną bardzo pięknie.

Najbardziej cieniujące rośliny domowe

Każda gospodyni stara się jak najlepiej zaopatrzyć mieszkanie, sadzić drzewa na północnych, zacienionych oknach i korytarzach. Do tego są najbardziej cieniolubne rośliny domowe. Światło słoneczne dla nich jest destrukcyjne, aw cieniu rośliny czują się bardziej komfortowo. Doświadczeni hodowcy kwiatów z powodzeniem wykorzystują to do sadzenia swoich mieszkań i biur. Do roślin takich należą Monstera, Piketail, Money Tree, Brzoza, Begonia, Figowiec, Aucuba, Ivy, Nephrolepis, Hamedorea, Adiantum, Cretan Pteris i Rapis.

Ciche, bezpretensjonalne rośliny domowe

Te rośliny obejmują Coleus. W doniczce Coleus wygląda jak bujny bukiet kwiatów. Chlorophytum oczyszcza powietrze w kuchni i pokoju. Aspidistra jest bardzo popularna, nazywana jest również "dłonią szewca". Jest bezpretensjonalny, nie boi się przeciągów i nie wymaga częstego przeszczepu. Bezpretensjonalne rośliny to aspidistra i sansevieria, są one nazywane przez ludzi "żeliwnymi roślinami", a także zamiokulkas, który jest również nazywany "ptasim piórkiem" lub drzewem dolara. Drzewa Ficus, palmy, sztuczne dłonie, nolina (drzewo butelkowe), pachnące draceny są również bezpretensjonalne i nie wymagają specjalnej opieki.

Kędzierzawe rośliny domowe w cieniu

Rośliny wspinaczkowe wyglądają bardzo ładnie na zacienionym oknie i gdzie indziej w mieszkaniu. Cel wspinania się cieniolubne, bezpretensjonalne rośliny domowe rośliny domowe - dekoracja i dekoracja ścian domu i biura. Przy odpowiedniej pielęgnacji i prawidłowym rozmieszczeniu, pnąca roślina zachwyci zielenią przez cały rok. Rośliny te obejmują epitum okrywowe, epipremnum, Chlorophytum grzywacz, hoya, wspinaczka philodendron, tetrastigma Vouanie-room winogron, syngonium, chrzcielnica Gerrein.

Ampel, cieniste rośliny domowe

Ampel cieniolubne rośliny domowe mają długie gałęzie, które wymagają dodatkowego wsparcia. Jeśli nie ma wsparcia, mogą swobodnie zwisać. Na ścianach wyrastają obficie rośliny, które służą jako dekoracja. Celem tych roślin - dekoracja pokoju. Shadely loving amtelnoe rośliny doniczkowe obejmują kwiaty, takie jak columney, tradescantia, hoya (bluszcz wosk), cissus, bluszcz pokój, eschinantus, stefanotis, peleya, chlorophytum, szparagi, pełzanie callusia, japońskie winogrona.