Magony to wiecznie zielona roślina ozdobna, która kwitnie z dużą ilością jasnożółtych kwiatów, krewnego berberys . Magonia jest bezpretensjonalna i może być uprawiana na każdym rodzaju gleby. Tylko dwie rzeczy boją się tego krzewu: bezpośredniego światła słonecznego i silnego wiatru. Dlatego lepiej jest sadzić go w zacienionych i osłoniętych zakątkach ogrodu. Istnieje kilka sposobów, aby mieć na swojej stronie mahoń gieja - rozmnażanie przez sadzonki lub wyrastanie z nasion to najbardziej niezawodne metody.

Dojrzały owoc mahoniu ma przyjemny kolor ciemnego lila. Te jagody można jeść. Ponadto są bardzo przydatne dla organizmu, ponieważ zawierają dużą ilość witaminy C. Owoce mogą być spożywane na surowo lub używane do gotowania dżemów, dżemów lub domowego wina.

Uprawa mahonii

Jednym z najskuteczniejszych sposobów namnażania mahoniowego gadubostnoya - jest uprawa nasion. Kiełkowanie nasion wysianych wczesną jesienią to ponad 60%. Po dotarciu do sadzonek w wieku dwóch lat można je przesadzić w glebę do stałego miejsca.

Skutecznym sposobem rozmnażania krzewiastego mahoniu jest liściaste wykorzystanie korzeni potomstwa. W tym przypadku musisz ostrożnie oddzielić część przygotowaną do przeszczepu od rośliny matki, wykopać ją i przeszczepić do nowego miejsca razem ze śpiączką ziemską.Inną metodą, jak pomnożyć magię padolobiczną w okresie wiosennym, jest użycie warstw.

Ale jedną z najbardziej wiarygodnych opcji, z uprawą mahoniowego liściastego, pozostaje sadzonki. Ta metoda rozmnażania odbywa się w lecie. Sadzonki powinny być przygotowane ze zdrowych młodych pędów, które mają kilka w pełni uformowanych liści. Górny przekrój cięcia powinien znajdować się bezpośrednio nad nerką. Odległość między dolnym krojem a najbliższą nerką może wynosić około 3 cm.

Przygotowane trzpienie powinny być umieszczone w luźnym podłożu. Doskonałą opcją będzie tablet torfowy. Podczas sadzenia zaleca się traktowanie gleby fungicydem - ta procedura zapobiegawcza pomoże chronić młodą roślinę przed wieloma chorobami w przyszłości.