Nie zawsze można chronić rośliny przed szkodnikami za pomocą odpowiedniej technologii rolniczej i środków ludowej. W tym przypadku stosuje się chemikalia, takie jak środki owadobójcze. Spośród nich bardzo popularny jest lek Iskra, który wykazuje dobry poziom ochrony przed szkodnikami owadzimi. Produkowany jest w 4 odmianach: "Podwójny efekt", "Złoty", "Bio" i "z gąsienic".

W celu jak najskuteczniejszego użycia, przed użyciem jakiegokolwiek rodzaju preparatu Iskra, konieczne jest zapoznanie się z instrukcją, która wskazuje: z jakich szkodników jest polecany, jak aplikować i jaki jest okres oczekiwania na efekt.

"Podwójny efekt blasku"

Dostępny w postaci tabletek o wadze 10 g. Skutecznie działa przeciwko ponad 60 typom szkodników, szczególnie z mszyc i wołacze . Może być stosowany na większości roślin. Aby to zrobić, rozpuść 1 tabletkę w wiadrze o pojemności 10 litrów. Ilość roztworu potrzebnego do przetworzenia jest obliczana w zależności od wielkości roślin: drzewa - od 2 do 10 litrów na każdy, trawiasty - 1-2 litry na 10 m².

"Iskra-M z gąsienic"

Przeciw komu należy go używać - wynika z tytułu. Ćmy, ćmy, ciemy, ćmy, sawy są w stanie zadać znaczne szkody przyszłym zbiorom owoców i warzyw. Może być stosowany na zewnątrz i w szklarniach. W pierwszym przypadku obserwuje się mniejszą wydajność, ponieważ na proces ten mają wpływ warunki pogodowe (wiatr, opady). Z rośliny usuwa się za około tydzień.

"Spark" ze szkodników gąsienicowych jest uwalniany w ampułkach po 5 ml, które należy rozcieńczyć w 5 litrach wody.

ochrona przed iskrami przed szkodnikami

Złota iskierka

Zaleca się go stosować do roślin okopowych i roślin ozdobnych. Wynika to z faktu, że lek jest wchłaniany do części gruntowej i pozostaje wystarczająco długi (około 30 dni) w nim. Owady giną w ciągu 2 dni po zabiegu.

Lek ten jest dostępny w różnych opakowaniach: fiolka 10 ml, ampułka 1 i 5 ml, saszetka z 8 g lub 40 g proszku.

Iskra-Bio

Jest uważany za najbezpieczniejszy środek owadobójczy w tej grupie, więc wolno go używać nawet wtedy, gdy owoce już wyrosły na krzakach. Instrukcje preparatu "Iskra-Bio" wskazują, że będzie można pozbyć się szkodników w 4-5 dni po opryskaniu. Jednocześnie wykazał skuteczność większości szkodliwych owadów występujących powszechnie w ogrodach warzywnych.