Szkodniki kapusty trochę. Jednak trudno się z nimi uporać - opowie o tym każdy ogrodnik, który ma doświadczenie w uprawie kapusty.

W tym artykule znajdziesz przydatne informacje na temat ochrony kapusty przed szkodnikami bez użycia środków owadobójczych.

Ochrona kapusty przed szkodnikami za pomocą środków ludowych

Jeśli chcesz nie tylko pozbyć się owadów, ale także zachować przyjazne dla środowiska rośliny, skorzystaj z następujących narzędzi:

  1. Mszyce to wszystkożerny owad, który nie brzydzi się kapustą. Wysysa sok z młodych liści, przez co roślina przestaje się rozwijać. Ale najgorsze jest to, że populacja mszyc rośnie bardzo szybko, szczególnie gdy jest ciepła pogoda. Walcz owady z aerozolami. Szklankę popiołu drzewnego miesza się z 10 litrami wody, następnie dodaje się proszek musztardy i mydło w płynie (1 łyżka stołowa) do tego samego miejsca. Otrzymany roztwór posypuje się od spodu liściami kapusty. Również skuteczne leczenie tych miejsc roślin, które są szczególnie lubi mszyce.
  2. Kapusta motylkowa świadomie dostałem to imię. Gąsienice, które pojawiają się po złożonych przez nią jajach, są najbardziej szkodliwe dla roślin. Owady pożerają liście, całkowicie niszcząc przyszłe zbiory. Szufelka kapusty działa jak ćma, której larwy bardzo lubią kapustę. Przeciw tym szkodnikom użyj środka ludowego, takiego jak roztwór 2 szklanek popiołu i 1 łyżka mydła w płynie na wiadrze z wodą.
  3. Mucha z kapusty przeszkadza roślinom, począwszy od połowy maja. Ten owad składa jajka na łodydze kapusty, a tydzień później pojawiają się z nich larwy. Stanowią one największe niebezpieczeństwo: larwy zagrzebują się w łodydze i korzeniach rośliny, gryząc ich ruchy, w wyniku czego kapusta umiera. Rozpocznij pierwsze leczenie tak wcześnie, jak to możliwe, aby zapobiec odkładaniu jaj przez kapustę. Aby to zrobić, przygotuj suchą mieszankę łyżeczki pieprzu, 100 g popiołu drzewnego i taką samą ilość pyłu tytoniowego. Pył mieszanki ze wszystkimi roślinami w ogrodzie, a po zabiegu westchnij górną warstwę gleby.
  4. Pchła krzyżowa jest nie mniej niebezpieczna: zjada delikatne młode liście kapusty, które następnie wysychają. Dlatego konieczne jest, aby rozpocząć walkę z pcheł od momentu pierwszego pędu. Tak więc poniższy środek ludowy będzie skuteczny przeciwko temu kapuścianemu szkodnikowi. Konieczne jest przygotowanie roztworu zawierającego 10 litrów wody i 1 szklankę pomidorowych schodów, liści ziemniaka i pokrojonego czosnku. Pozostaw roztwór na kilka godzin, następnie odcedź i dodaj 1 łyżkę mydła w płynie (można użyć dowolnego). Zwilż dobrze liście kapusty z uzyskanej cieczy. Ochrona kapusty przed tym szkodnikiem możliwa jest przy użyciu octu. Pchła krzyżowa opuszcza ogród, jeśli kapusta jest traktowana szklanką octu rozpuszczoną w wiadrze z wodą.
  5. Ślimaki a ślimaki nie są niechętne ucztowaniu na kapuście i są wszystkożerne: spożywają zarówno liście, jak i korzenie. Są w stanie odstraszać mieszaninę popiołu drzewnego, soli, musztardy w proszku i mielonego pieprzu.

Jak inaczej ze środków ludowych kapusta może być traktowana przeciwko szkodnikom?

Oprócz środków opisanych powyżej, są one skuteczne od szkodników kapusty i innych - na przykład liści laurowych. Jest on stosowany w postaci wlewu i można dodać goździk. Decydującym czynnikiem jest zapach nieprzyjemny dla najbardziej szkodliwych owadów.

Przeciwko szkodnikom kapusty, zapylanie jej liści pyłem tytoniowym, popiołem lub limonką pushonka bardzo pomaga.