Ślimaki i ślimaki są jednym z najbardziej szkodliwych szkodników naszych ogrodów i ogrodów warzywnych. Jeśli pogoda jest gorąca i sucha, ślimaki nie są widoczne: ukrywają się w zacisznych ciemnych i chłodnych miejscach. Ale w deszczowe dni lub w nocy, gdy pada rosa, ślimaki wychodzą ze swoich schronów i atakują ogród, jedząc całą zieleń, która nadciąga. Czasami niszczą całą nadziemną część rośliny u nasady.

Jednak każda żywa istota w naszym ekosystemie przypisała pewne role i nie zawsze była negatywna. Na przykład ślimaki są ważnymi ogrodnikami w ogrodzie: przetwarzają resztki roślin uszkodzone przez inne szkodniki. Dlatego środki zwalczania ślimaków w ogrodzie i ogrodzie warzywnym powinny być łagodne i oszczędne. Przede wszystkim konieczne jest wzmocnienie samych roślin, ograniczając dostęp szkodników do osłabionych upraw. Dowiedzmy się, jak walczyć z ślimakami, aby nie zniszczyć naszych lądowań.

Ślimaki i główne metody radzenia sobie z nimi

1. Właściwe ogrodnictwo jest najlepszym środkiem zapobiegawczym przeciwko ślimakom. Pod nim oznacza zastosowanie różnych metod poprawy struktury gleby, właściwego doboru roślin, higieny ogrodu, przyciągania ptaków, jaszczurek, żab, jeży do naturalnej kontroli szkodników w ogrodzie. Ponadto do konserwacji prewencyjnej stosuje się właściwą rotację upraw i odpowiednie sąsiedztwo roślin. Wzmocnione poprzez takie środki, rośliny stają się bardziej odporne na choroby i ataki szkodników w ogrodzie.

2. Bariery fizyczne. Na przeszkody poruszających się ślimaków w ogrodzie i ogrodzie instalowane są specjalne urządzenia, które rozpraszają różne substancje. Mogą to być:

  • plastikowe rynny wypełnione wodą, które są zainstalowane wokół obwodu łóżek: ślimaki nie mogą przezwyciężyć takiej przeszkody;
  • Specjalny materiał ziarnisty może rozprzestrzeniać się wokół roślin. Substancja, z której wytwarza się granulki, pochłania wilgoć i śluz, wysusza organizm szkodników i zapobiega ich przemieszczaniu się;
  • Pułapki na szkodniki to miska wykopana w ziemi i wypełniona piwem, sokiem lub innym zapachem. Wchodzą tam ślimaki, a twoim zadaniem jest regularne opróżnianie pojemników przed szkodnikami;
  • W rozpraszający sposób możesz rozrzucać wokół wierzchołków nasadzeń lub starych liści. Szkodniki atakują te odpady, a wszystko, co musisz zrobić, to zebrać ślimaki i zniszczyć je we wrzącej wodzie.

3. Elektryczna kontrola ślimaków. Dziś w centrach ogrodniczych dostępne są różne miedziane obręcze, wstążki lub inne materiały. Po zetknięciu się ślimaków z miedzią, doświadczają wstrząsu i nie przekroczą takiej bariery. Oprócz miedzi sprzedawane różne felgi na baterie. Są również używane do odstraszenia mięczaków.

4. Walka biologiczna z ślimakami i ślimakami. Nicieni pasożytnicze są środkiem do biologicznego zwalczania ślimaków. Kupujesz te mikroorganizmy, rozcieńczasz je wodą i podlewasz rośliny, których potrzebujesz. A w ciągu tygodnia wszystkie ślimaki zginą. Działanie nicienia jest szczególnie skuteczne w deszczowej pogodzie.

5. Fito-kontrola ślimaków. Ślimaki i ślimaki starają się unikać takich pikantnych roślin jak jak radzić sobie z ślimakamiczosnek , lawenda , szałwia, tymianek, wawrzyn i kilka innych. Spośród tych roślin wytwarza się napary, które odstraszają szkodniki.

6. Kontrola chemiczna. Skuteczne środki ślimaków w ogrodzie to granulki metaldehydu, które przyciągają, a następnie zabijają te szkodniki. Jednak ten lek jest niebezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych.

7. Jeśli wylejesz rośliny wodnym roztworem kofeiny , pomoże to również pozbyć się tych mięczaków.

Przyjrzeliśmy się kilku sposobom pozbycia się ślimaków. Wybierz jedną z nich i niech żadne szkodniki nie wchodzą do twojego ogrodu.