Mięso często podaje się z różnymi sosami, kupowanymi na gotowo lub gotowanymi samodzielnie, co jest oczywiście korzystne.

W domu można zrobić pyszne oryginalne sosy z dojrzałych owoców kalina na mięso, są one najbardziej odpowiednie dla wieprzowiny lub kurczaka.

Owoce kaliny zawierają wiele użytecznych substancji, a mianowicie: witaminy C i P, kwasy organiczne, pektyny, karoten i garbniki. Regularne sezonowe włączenie do kalorii menu poprawia trawienie, stan układu wydalniczego, ogólny stan organizmu i wzmacnia układ odpornościowy. No i poza tym sosy z kaliny - to po prostu pyszne, nie wspominając o cudownym jasnym kolorze. Oznacza to, że potrawy przyprawione sosami kalorycznymi wyglądają bardzo imponująco na stole.

Jak ugotować sos z kaliny?

Aby zachować składniki odżywcze zawarte w owocach kaliny, nie będziemy podgrzewać sosu podczas gotowania, nie mówiąc już o gotowaniu.

Smak dojrzałych owoców kaliny jest gorzko-kwaśny, aby nadać sosowi bardziej pełny smak i zrekompensować gorycz, dodać cukier lub naturalny miód.

Składniki:

  • czerwona kalina - 2 szczotki;
  • cukier - 1 łyżka. łyżka;
  • zimna przegotowana woda - 30-50 ml.

Gotowanie

Myjemy jagody na dłoniach i lekko je strzepujemy, a raczej czekamy na godzinę 2. Powiedzmy, że pamiętamy jagody z cukrem, aby wpuściły sok, dodały trochę wody, wymieszały, aby cukier się rozpuścił. Pocierać masę przez sito. Owiń to, co pozostało, w czystą podwójną gazę i ścisnę.

Tutaj sos jest gotowy. Ta smaczna przyprawa witaminowa jest łatwa do przygotowania, nawet w warunkach polowych, na przykład podczas polowania lub na pikniku. Często w takich sytuacjach Kalina może zostać odebrana bezpośrednio z oddziału (bez sita, bez niego można się dogadać).

Gorący sos mięsny Viburnum - Przepis

Ten przepis jest w pewnym sensie bardziej skomplikowany niż poprzedni.

Zakłada się, że takie składniki jak czosnek i ostra papryka czerwona powinny być obecne w ostrym sosie. Aby połączyć smaki i smaki czosnku, kaliny i pieprzu, włączamy cytrynę do sosu.

Składniki:

  • Kalina czerwony - 2 strony;
  • naturalny miód - 1-2 łyżki stołowe. łyżki;
  • przepis na sos kalina
  • czosnek - 2 ząbki;
  • czerwona papryka;
  • cytryna

Gotowanie

Owoce kaliny tłumią chwasty i przetrą się na sicie, oddzielając kamienie od reszty. Pozostałe w sicie przeciskają się przez gazę.

Dodaj sok z kaliny, sok z cytryny, zmiażdżony czosnek i czerwony pieprz. Ponownie filtr, dodać miód i wymieszać. Grubość sosu można regulować przez dodanie wody.