Dietetycy opracowali listę zasad, które pomagają pozbyć się nadwagi, wzmacniając zdrowie. Aby osiągnąć wyniki, ważne jest, aby rozwiązać istniejący problem w sposób kompleksowy, czyli zmienić dietę, zacząć uprawiać sport i stosować zabiegi kosmetyczne.

Zasady żywienia dla utraty wagi

Specjaliści od żywienia twierdzą, że trudno jest skorygować niedostatki w wartości bez wprowadzania zmian w diecie. Wynik żywienia zależy od około 70%. Na początek konieczne jest zmniejszenie kaloryczności codziennego menu do około 1200 kcal, ale lepiej jest przeprowadzić indywidualne obliczenia za pomocą specjalnych formuł. Kolejnym etapem jest rewizja lodówki, z której należy usunąć tłuszcz, słone, wędzone, słodkie, wypieki i inne szkodliwe produkty. Ponadto, rozważ podstawowe zasady dotyczące utraty wagi:

  1. Zjedz jedzenie w ułamkach iw małych porcjach. Ważne jest, aby utrzymać tempo metabolizmu, utrzymać objętość żołądka i poprawić wchłanianie składników odżywczych.
  2. Następująca zasada - poranny posiłek jest obowiązkowy, a podstawą menu powinna być żywność bogata w złożone węglowodany (50% całości). Muszą być wiewiórki.
  3. Ostatni posiłek powinien odbyć się nie później niż trzy godziny przed snem. Prawidłowym rozwiązaniem jest lekka kolacja, na przykład idealne połączenie warzyw i białka. Jeśli poczujesz jakiś głód, możesz wypić szklankę kefiru.
  4. Zasady utraty wagi oznaczają użycie żywność bogata w błonnik : warzywa, owoce i zboża.
  5. Dieta powinna być zróżnicowana, co zmniejsza ryzyko zakłóceń i stosowania szkodliwych produktów.
  6. Zabrania się smażenia produktów do gotowania, wybierając bardziej delikatne metody gotowania.
  7. Kolejna zasada - zaleca się przyleganie do określonego trybu, jednoczesne spożywanie jedzenia, co poprawi proces trawienia i przyspieszy metabolizm.
  8. Jeśli naprawdę chcesz jeść przed snem, wtedy zaleca się wypicie szklanki niskotłuszczowego kefiru.
zasady odchudzania 1

Jak prawidłowo zrzucić wagę bez szkody dla zdrowia?

Aby pogorszyć stan zdrowia, obserwuj prawidłową proporcję BJU. Ważne jest utrzymanie zdrowia i rozpoczęcie procesu odchudzania. Przy sporządzaniu menu należy pamiętać, że 30% wszystkich kalorii powinno być białkami, więc 1 kg wagi powinien wynosić 1,5 g. Większość diety to węglowodany - 60%. Większość określonej ilości powinna być złożonymi węglowodanami. Niemożliwe jest całkowite odrzucenie tłuszczu, a ich ilość nie powinna przekraczać 10%. Zdrowa żywność, właściwe odżywianie i odmowa fast foodów - klucz do sukcesu dla osób, które chcą schudnąć.

Reguła płytki na odchudzanie

Wiele osób uważa, że ​​podstawowe zasady dietetyki są trudne, dlatego zaproponowano uproszczony program - dietę jednopłytkową. Najpierw idź do sklepu i kup płaską płytę, która powinna mieć średnicę 20-25 cm. Do pierwszych dań możesz użyć głębokiego pojemnika o tych samych wymiarach. Dieta "płyta odchudzająca" jest prosta i nie ma ostrych ograniczeń, najważniejsze jest to, że pojedyncza porcja nie powinna być większa niż pojemność pojemnika.

Zgodnie z zasadą, danie jest podzielone na cztery równe sektory, w których znajdują się żywność białkowa i węglowodanowa, warzywa i owoce. Konieczne jest dobranie pokarmu dietetycznego o niskiej wartości kalorycznej do żywności. Pamiętaj, aby jeść chude rodzaje mięsa i ryb, a także produkty zawierające węglowodany złożone. Inną zasadą jest to, że nie należy wykluczać sfermentowanych produktów mlecznych z diety, ale nie należy pić więcej niż 2 łyżki. Użyj jedzenia w małych frakcjach.

Schemat picia dla utraty wagi

Woda jest niezbędna dla ludzkiego życia i zdrowia. Jeśli nie utrzymujesz równowagi wodnej, nie powinieneś liczyć na prawidłową utratę wagi, ponieważ jest to ważne dla procesów metabolicznych i oczyszczania organizmu. Dzienna norma płynów, zgodnie z regułą, wynosi 2-2,5 litra. Całkowitą objętość należy podzielić na równe części i rozłożyć na cały dzień. Musisz wybrać czystą wodę mineralną bez gazu lub odwilży. Tryb wody do utraty wagi polega na użyciu 1 łyżki. rano płyn na pusty żołądek, a także na pół godziny przed głównymi posiłkami.

Porady żywieniowe - jak schudnąć?

Oprócz zaleceń omówionych powyżej, istnieje kilka zasad, które pomogą osiągnąć dobre wyniki. Na pierwszych etapach pobierz dziennik, w którym malujesz menu i śledzisz wyniki. Zasada odżywiania - nie rozpraszaj się podczas jedzenia na rozmowę lub w telewizji, ponieważ nie możesz zauważyć, jak będzie częściej spożywana. Ważne jest, aby spróbować przeżuć każdy kawałek jedzenia tak długo, jak to możliwe.

zasady wyszczuplające2

Udowodniono, że uczucie nasycenia pojawia się po 20 minutach. po pierwszym zjedzonym kawałku. Zasady utraty wagi mówią, że konieczne jest porzucenie napojów alkoholowych, a zwłaszcza różnych koktajli i likierów. Alkohol to nie tylko kalorie, ale także obrzęk. W sklepie spożywczym musisz iść z listą, aby nie kupować niczego zbędnego i w dobry nastrój . Nie zaleca się używania wielu przypraw, ponieważ powodują one apetyt.

Podstawowe zasady odchudzania bez diety

Jeśli nie chcesz poważnie zmienić diety, skorzystaj z kilku wskazówek. Aby zapewnić spożycie kalorii, musisz uprawiać sport i prowadzić aktywny tryb życia. Zasady odchudzania obejmują stosowanie zabiegów kosmetycznych, takich jak okłady i masaże. Powinny być regularnie przeprowadzane. Użyj małej miski do jedzenia, która zmniejszy część. Duże znaczenie ma sen do utraty wagi, więc osoba powinna spać co najmniej osiem godzin dziennie. W przypadku braku snu zwiększa się apetyt i jest to bezpośrednia droga do przejadania się.