Masaż ma wielu fanów i kobiety fanów. W końcu relaksuje i poprawia samopoczucie. Dlaczego więc nie połączyć przyjemności z przyjemnością i dodać kolejną funkcję do masażu? Mianowicie - utrata wagi. W dzisiejszych czasach wiele salonów kosmetycznych oferuje masaż dla utraty wagi . Ale między rodzajami takich masaży trudno jest się nie pomylić. Który z nich będzie najbardziej skuteczny?

Czy masaż jest skuteczny przy odchudzaniu?

Masaż to korzyść i przyjemność. Oczywiście nie będzie on w stanie zastąpić aktywności fizycznej. Ale jak procedura towarzysząca przyspieszy proces utraty wagi. Jaka jest korzyść z masażu:

  1. Po pierwsze, przy siedzącym trybie pracy i braku wystarczającej aktywności, występuje napięcie mięśni, w związku z którym zmniejsza się podaż tlenu. Jaka jest tu kondycja! Masaż rozluźni mięśnie i naczynia krwionośne, poprawi procesy metaboliczne i podniesie ton.
  2. Po drugie, podczas masażu poprawia przepływ krwi i przepływ limfy warstw podskórnych, a w konsekwencji procesy wymiany są odnawiane. Ciało zaczyna bardziej aktywnie dostarczać składniki odżywcze do komórek. Dlatego też masaż jest idealną procedurą podczas diety.
  3. Po trzecie, masaż pomaga usunąć toksyny. Efekt ocieplenia ruchów masażu zmniejsza stagnację procesów i pomaga komórkom uwalniać niepotrzebne substancje.

Tak więc, masaż, oprócz korzyści dla dobrego samopoczucia, jest skuteczny w utracie wagi.

Rodzaje masażu

Jaki rodzaj masażu nie jest obecny w naszych czasach. Bardziej profesjonalne procedury można wybrać z usług wyspecjalizowanych ośrodków. Ale jeśli chcesz, możesz zrobić masaż odchudzający w domu. Przeczytaj więcej o rodzajach masażu.

Masaż miodowy do odchudzania . Jest to dobrze znana metoda masażu na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosta. Ale tak nie jest. Jeśli chodzi o masaż miodowy, wyrażenie "piękno wymaga poświęcenia" jest tak ważne, jak to tylko możliwe. Podstawą jest naturalny miód, który można mieszać z olejkiem eterycznym. Miejsce ciała pokryte jest miodem, a same ruchy masujące to łaty. Wrażenia z tego masażu są bardzo osobliwe: od przyjemnego do bolesnego. Jednak korzyść z takiego masażu jest ogromna. To on jest najbardziej przydatny dla utraty wagi, usuwania toksyn, poprawy krążenia krwi i odnawiania całego ciała.

masaż do odchudzania - masaż miodem

Masaż tajski do odchudzania . Niewątpliwie każdy, kto był w Tajlandii, próbował uzdrawiającej mocy tajskiego masażu. Ale czy wiesz, że wśród rodzajów masażu tajskiego jest masaż na odchudzanie? Oparty jest na unikalnej tajskiej technologii aktywnego masażu masującego. Masaż może być lokalny i ogólny. Mówi się, że wynikiem takiego masażu będzie takie samo zmęczenie mięśniowe, jak po treningu na siłowni. Kluczem do utraty wagi w tej technice jest specjalny krem ​​do masażu.

masaż antycellulitowy

Masaż dla banków wyszczuplających . Sądząc po nazwie, przychodzą na myśl sprzeczne obrazy. Ale muszę powiedzieć, że ten rodzaj masażu jest dość humanitarny. Nazywa się to również próżnią. Wiele osób wie o uzdrawiającej sile puszek od dzieciństwa. Zasada działania masaży próżniowych jest prawie taka sama. Poprzez tworzenie różnych nacisków i ssanie specjalnych puszek do ciała, pojawia się efekt masażu. Co więcej, korzyści z takiego masażu są widoczne dla celów kosmetycznych. Po prostu nie rób tego sam, bo inaczej skończy się tylko siniakami. Rzeczywiście, w salonach używany specjalny sprzęt.

masaż na odchudzanie - można masować

Masaż szczypiący . Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj masażu opiera się na ruchach szczypcami, które są wytwarzane w określonym kierunku i przy różnych naciskach. Korzyści z tego masażu są udowodnione, aby odmłodzić skórę i pozbyć się cellulitu.

masaż wyszczuplający1

Self masaż . Masaż w domu zależy od Twojej wyobraźni. Do tych celów stosuje się rękawice do masażu wykonane z luffy lub specjalistyczne kremy i płyny do odchudzania, domowe kosmetyki lub olejki eteryczne . W każdym razie ważne jest przestrzeganie pewnych zasad. Po pierwsze, nie powinieneś być zraniony. W końcu masaż nie jest torturą, ale zabiegiem kosmetycznym. Po drugie, nie zaleca się masażu na suchej skórze, w tym przypadku istnieje możliwość jej uszkodzenia. Tarcie ciała za pomocą rękawicy pod prysznicem to już rodzaj masażu, który przydaje się do utraty wagi po bokach, nogach, ramionach i brzuchu. Regularne ugniatanie obszarów problemowych przyniesie skutek, aw połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi pomogą ci schudnąć.

własny masaż

Jeśli masaż zostanie wykonany prawidłowo, skorzysta tylko. Co więcej, niezależnie od wybranej metody, jej wpływ na organizm jest tak szeroki, że może zastąpić kilka zabiegów kosmetycznych.