Jedną z najbardziej unikalnych roślin leczniczych jest zioło zwane ostu mlecznym. Roślina ta jest również ceniona przez fakt, że wszystkie jej części mogą być stosowane w medycynie do leczenia: korzeni, łodyg, liści i owoców (nasiona). Jednak najcenniejszą postacią dawkowania jest masło z owoców ostu mlecznego, które może być używane zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Olej z nasion ostu jest bogaty w różne mikroelementy, takie jak miedź, cynk, selen, kwercetyna, a także wszelkiego rodzaju aminokwasy i flawolignany. Jednak najcenniejszym składnikiem oleju ostu mlecznego jest substancja zwana sylibiną. Jest to substancja niezbędna w leczeniu wszystkich chorób wątroby i dróg żółciowych. Inną terapeutyczną właściwością oleju z ostropestu plamistego jest ochrona komórek wątroby przed szkodliwym działaniem toksyn, alkoholu, narkotyków i leków oraz pomoc w naprawie uszkodzonych komórek.

Olej ostry do utraty wagi

Niż użyteczny olej z ostu, więc ma wpływ na tkankę tłuszczową. Aby te dodatkowe funty mogły wyjść bez nadmiernego stresu, wystarczy pić rosół oset przed jedzeniem. Ze względu na zdolność do poprawy funkcjonowania wątroby organizm szybko oczyszcza i usuwa nagromadzone tłuszcze.

Możesz również użyć oleju z tej rośliny do utraty wagi. Aby to zrobić, dwa razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem, weź jedną łyżkę oleju. Lepiej pić wodę.

Korzyścią dla twojej postaci będzie również użycie tego oleju w przygotowywaniu dietetycznych posiłków. Kulinarne potrawy z tego oleju są lekkie i nie tłuste. A dzięki korzystnym właściwościom oleju z ostropestu pomoże usunąć toksyny i żużel z organizmu, wznowić pracę jelit, aw rezultacie przywrócić procesy metaboliczne w organizmie i normalizować wagę.

Olej, ze względu na swoje właściwości, bierze udział w metabolizmie lipidów, co prowadzi do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Ale najważniejsze jest dla nas zdolność ostropestu do wpływania na poprawę metaboliczną.

Jak zrobić olej z ostropestu plamistego?

Istnieją dwa sposoby wytwarzania oleju z ostropestu plamistego. Pierwszy jest dość długi. Konieczne jest zmielić owoce ostu mlecznego w młynku do kawy i wlać olej roślinny w stosunku od jednego do dwóch. Proces nalegań jest najbardziej czasochłonny. Około dwóch do trzech tygodni mieszaninę należy umieścić w temperaturze pokojowej. Mieszankę należy mieszać okresowo. Gdy olej jest gotowy, musisz osuszyć osad i użyć go do leczenia lub utraty wagi.

W drugim wariancie konieczne jest również przeszlifowanie nasion ostropestu plamistego w młynku do kawy, wlanie ich do termosu i zalanie olejem słonecznikowym, również w stosunku od jednego do dwóch. W takim przypadku olej należy ogrzać do około 60 stopni.

olej mleczny oset

Mleko oset ostry z witaminą E, którą zawiera w dużych ilościach, jest niezbędne do regulacji skazy endokrynologicznej u mężczyzn i kobiet.

Wraz z olejem z drzewa herbacianego, oset mleczny może leczyć choroby ucha, nosa i gardła. Bardzo często olej ostu jest stosowany w kosmetologii. Podczas stosowania tych dwóch olejów podczas masażu występują reakcje zapalne i alergiczne skóry.

Zgodnie z powszechnym przekonaniem, jeśli roślina ostrożeńska rośnie przy bramie, to oszczędza wszystko, co posadzone. Dla człowieka ostu mlecznego nie może przynieść kropli szkody, ponieważ jest to jedna z niewielu roślin, które w większości nie ma przeciwwskazań.